şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: rıza sarraf)

isin ilginci bu adamın yaptıklarına bazı kişilerin hayranlık duyması .

cüneyt özdemiri dinliyordum gecenlerde konusmanın bi yerinde şasılacak sey tek bir adam nasıl olmusta ambargoyu delmiş harvard`da ders olarak okutulması falan lazım dedi .

bunun dışında gerçekten zeki adammış diyen tonlarca yorum gördüm.

hayranlık duyulacak bir adam olmadığı gibi pisliğin önde gidenidir. tr de kalıp usa de yakalanmasaydı muhtemelen cami hayrat vesaire yaptırıp evliya gibi adam sıfatınıda alırdı. tıpkı arjantinde escobarın oldugu gibi aziz olarak ilan edilebilirdi.

escobarıda chappoyu da rıza sarraf gibi dallamalarıda sistem kendisi yaratır. işi bittikten sonra zarar görmemek için hain ilan eder .

nesnel şartlar bu gibi adamların sivrilmesine iş görmesine izin verir .

yaptıgı ambargo delme yöntemlerine gelince hayranlık uyandıracak derecede zekice oldugunu söylemek zor...

4 farklı ülkede beser altısar tane farklı sirket hesabı açıp parayı cevirmiş neyin nasıl yaptıgına kendide hakim değil şartlar izin vermiş hatta yap demiş ..

halkbanka gelince hsbc den bir eksiği yok hatta az bile yapmış mexicadaki kara paraların ingiliz bankası hsbc tarafından yapılmadığını bilmeyen yok ...

butun bunlari gecelim bugun yapilan petrol ticaretinin bize ogretilen yasalar dahilinde yapilmadigini da soylemek lazim ..

sadece ve sadece kagit uzerinde traderlarin belirledigi fiyattan satilan ugruna savaslar cikan , deas gibi orgutlerleri finansal olarak desteklenmesini saglayanlar total shell bp vesaire gibi sirketler ve bu sirket adina calisan binlerce yonetici degil de kim ...
    yasal mi yasal ...

bu yuzyilda hatta onumuzdeki bin yilda yargilanmalari olasi gozukmuyor ..

gelelim amerikaya ulan nasil olurda bizim kontrolumuz disinda yasadisi bisey yapildi davasi bu , hersey kontrolleri dahilinde olsaydi haberimiz dahi olmayacakti ...

amerikan adelet sistemi tr deki gibi degilmis , tr de yargilanmayan zarraf bakin amerikada nasil da adil yargilaniyormus gercekler ortaya nasil cikiyormus diyenler aynaya bi baksinlar ..

son cumlemi kestirmeden yazip okuyucuda fazla sikmadan bu entry i bitirmek istiyorum ..

sikeyim amerikayada amerikayla gelen adeleti de
  • (bkz: adnan oktar)