şükela:  tümü | bugün soru sor
  • https://twitter.com/…wolf/status/438306003092647937

çalıp çırpma indiragandi özgürlüğü
  • yalan. türkiye özgür bir ülke olsaydı insanlar; travestilere gülerek, geylere tiskinerek, ateistlere acıyarak, kendi fikrini savunanlara kızarak bakmazdı dostum.
  • 1- uçak bileti alacağım; blu express sitesinde paypal ile ödeme aldığı ve paypal türkiye'de yasak olduğu için aracı firma kullanmak zorundayım.

2- aracı firma kullandığım için blu express benden 3.02 euro check in ücreti istiyor.

3- italya'da bir gece kalmak için booking'ten rezervasyon yapacağım. booking kapalı. (neyse ki yurtdışında yapılabiliyor rezervasyon)

4- uçuş gece olduğu için havalimanına giderken dolmuş ve metro çalışmıyor ve taksi çok pahalı ve erasmus+ gereği ödenmiyor. uber yasak/illegal ?? taksiciler indirip dövebilir.

5- roma'da arkadaş gezecek yerleri öneriyor; o da ne? öneri için wikipedia'ya bakmam lazım. wikipedia kapalı ??

ne kadar da özgür bir ülkede yaşıyoruz? kıyamam.

not; yurt dışı çıkış harcı (haraç bence) konusuna girmiyorum bile.

kaldı ki pasaportumuzun gücü(!) ver her yere vize alma derdimiz de cabası.

15 gün vize için 20 gün uğraşmak da ballı kaymak!

iyi geceler fm.
  • 25 yildir abd de yasayinca hakikaten turkiyenin ozgurlukler ulkesi oldugunu anliyorsunuz

adam gibi insan gibi araba kullanmayali 25 yil gecti

o kadar sene boyunca yabanci degil amerikali bir ciftin elele tutustugunu gormedim. ayip

opustugunu sarildigini sevgi gosterisinde bulundugunu gormedim ayip

bizde hepsi degil ama bir cok universiteye git millet cimenlerde sagda solda kuytuda sevisiyor amk. boyle bir seyi abd de dusunemiyorum kesin campus police aninda biter yaninda ve bir de siciline islenir

sokakta parkta plajda icki icmek? hic denemeyin cunku buyuk toplum sucu arti bir de hakaret isitirsiniz. sicilinize bir girdimi tr deki gibi 5 sene degil olene kadar sicilinizde kalir ve bir daha ne univeristeye ne adam gibi ise giremezsiniz.

amerikan kulturunde her erkek birisi tanistirmadikca veya bilinmedikce potansiyel sapik olarak gorulur. kadinlarin davranislarindan hallerinden bunu anliyorsunuz. yani bir tur yabani. turk bayanlar bu konuda 500 yil ileride. belkide avrupaya yakin oldugumuz icin yada akdeniz ulkesi oldugumuz icin bilemiyorum. ama bu gercek.

adini vermeyecegim bir ulusal parkta ellerinde havlularla ormana dalip denize karsi sevismeyi gerceklestiren gencler gorebilirsiniz. rahat rahat nese icinde kimse karismadan ve hic korkmadan bunu yapabiliyorlar turkiyede. abd de hapse girersin zaten hapse girmeden once kesin basina bela gelir buralarda.

gazetede haber cikiyor boluda bilmemne golunde kamp senligi duzenlenecekmis. ortaligi pis birakiyorlar falan diye olay oluyor ama sonra yorumlara bakiyorsun herkes acik havada sevismek icin oraya gitmis. amerikada boyle bir sey dusunemiyorum bile. ya bir sapik dadanir yada parkin polisi sizi kelepceler. turkiyede parklarda gollerde polis bile yok. bu nasil bir rahatliktir ozgurluktur. manyak bir hayat yasiyor bazilari.

anlatacak daha cok sey var ama ben ne zaman amerikadan bahsetsem bana kimse inanmiyor bana

canim turkiyem senin degerini bilemedim. seni ne kadar ozledim bilemezsin.

not: turkiyenin de hizla amerikalilastigini biliyorum ama en azindan bugun icin daha o kadar kotu ve geri degiliz.

gelsin bakalim sacma sapan yesillemeler. rica ediyorum su amerikan filmlerini seyredip amerika hakkinda cahilce yorum yapacaksaniz beni yesillendirmeyin.
  • gunah isleme ozgurlugunun oldugu bir ulkedir.
  • "bedava yaşıyoruz, bedava;
    hava bedava, bulut bedava;
    dere tepe bedava;
    yağmur çamur bedava;
    otomobillerin dışı,
    sinemaların kapısı,
    camekanlar bedava;
    peynir ekmek değil ama
    acı su bedava;
    kelle fiyatına hürriyet,
    esirlik bedava;
    bedava yaşıyoruz, bedava."
  • tabi canim! sonucta hepimiz din kardesiyiz.

(bkz: ortadogu islam batakligi)
  • amerika'da kampa gittik arkadaşlarla. kamp lan bildiğin orman. çadırımızı kurduk, mangalımızı yaktık. biraları açtık, müziği ateşledik. ortamda 5 tane kız var en yaşlısı 23 yaşında. tabi kızlar dans etmeye başladı, ateş vs ormanda parti yapıyoruz ki, 5 dk sonra ranger geldi. neymiş öteki kampçılar şikayet etmişler, içki yasakmış, müzik yasakmış. skerler böyle işi deyip eve gitmek zorunda kalmıştık. türkiye'de böyle bişey hayatta olmaz. git abi olimpos'ta falan ne ortamlar dönüyor.

türkiye hakkaten eskiden çok özgürmüş ama kıymetini bilememişler. şimdi bile bazı konularda amerika'dan özgür.