şükela:  tümü | bugün
  • akaryakıt dağıtım istasyon markası. anonim, limited vs gibi isimleri yoktur. tpao‘nun kurduğu ve marka olmuş istasyon zinciridir.

diğer konu lpg fiyatları. evimi merkez alırsak 200m yarıçapla shell, bp, opet, aytemiz, petrol ofisi, kadoil, total ve türkiye petrolleri istasyonları var. şu an hepsinde otogaz fiyatı 2,89-3,05 arasında değişiyor. türkiye petrolleri’nde ise lpg 3,55. yanlış değil, 3,55. sanırım ipragaz go satıyorlar. kimse almıyor tabi. arada çok nadir görüyorum alan. ne iştir anlamış değilim.
  • (bkz: leş) akaryakıt istasyonları zinciri.
    zor durumda bile kalsanız sakın ola tuvaletine falan girmeyin.
    böyle leş bir firmaya böyle bir ismi nasıl vermişler anlamıyorum. adı türkiye petrolleri ama kurumsallık falan asla yok, hizmet kalite standardı da neymiş? tuvalet bile kaderine terk edilmişse akaryakıt kalitesi nasıldır, o depolar ne haldedir düşünmek bile istemiyorum.
    yemin ediyorum, adamlar derme çatma tuvalet yapmış. kapıları 30 yıllık tahta, ayna o kadar pis ki kendini göremiyorsun, ışıkların yarısından çoğu yanmıyor. zaten tuvalet o kadar kötü kokuyor ki "ulan ben buraya işemem bile" deyip kapıdan bakıp geri kaçtım.
    köy yolunda sahipsiz vasat bir benzinlik gibi. vasattan daha vasat. o kadar vasat ki ," abi bu gerçek olamaz" dersin.
    anlatmaya kelimelerim yetmiyor yeminle.
  • sadece adı var, gerisi çöp.
    buradan yakıt filan almayın, turkuaz petrol gibi kamyoncu istasyon devinin sahip olduğu firma.
    firmada çalışmış birisi olarak yazıyorum.
    neredeyse bayilerinin 70-80'i özelleştirme sonrası gün sayıyor başka dağıtıcıya geçmek için. zaten istasyon networkünün %90'ı rezalet durumda.
    sahibi olan turkuaz petrol, bir üst firması zulfikarlar holding bildiğiniz factoring işi de yapmaktadır. bu adamlar için hizmet bir kenara öncelikli olan paradır. paranı alır, günün sonunda karda ise amacına ulaşmıştır. uzun vadede batma eğilimindedir.
    türkiye petrolleri, firma olarak, sektörün çöplüğüdür.
    diğer dağıtım firmalarından bir şekilde çıkmış çıkacak kişilerin toplandığı yerdir. kalite personel tarafında da sıfıra yakındır. aynı şekilde bayilerin de diğer dağıtım firmalarının sağlık emniyet çevre standartlarından kaçmak için geldikleri markadır. buraya gelen rahatlar, çünkü ne tuvalet kontrolü vardır, ne personel kontrolü, ne ön saha kontrolü, ne yakıt kontrolü, ne lpg kontrolü, ne tesisat kontrolü.. bunlar olmadığı gibi yıllık bunların bedelleri de kesilme bu dağıtım firmasında. yol kenarlarında gördüğünüz türkiye petrolleri istasyonları yerel xoil, yoil, zoil gibi bilinmedik markaların dönüşümüdür.
    şimdi turkuazlar da tp'ye döndür, trajikomik bir durum çıktı ortaya. türkiye petrolleri markası yerle bir oldu. devletten alınan marka değeri rezil oldu. kaçakçıların cirit attığı bir dağıtım firmasına döndü.

özetle; bu firmadan ne yakıt alın, ne de çalışmak için iş ilanlarına başvurun.