şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ukte) sezen aksu'nun feriköy vartanat ermeni kilisesi korosu, los pasaros sefaradis musevi müzik topluluğu ve izmir devlet opera ve balesi orkestrası'nın da yer aldığı 160 kişilik orkestra ve koronun eşlik ettiği, 30 ağustos 2002 tarihinde efes antik tiyatro ve 1 eylül 2002 tarihinde ise aspendos antik tiyatro'da gerçekleştirdiği proje kapsamındaki konserlerin adı. bu proje daha sonra brüksel'de yapılan konserle noktalanmıştır.
 • sezen aksu'nun harikulade bir mozaik içerisinde $arkıları harmanladığı konserdir. 30 ağustos konseri olaylı! geçse de kraliçe taviz vermemi$, ayakta alkı$lanmı$tır.
 • yakın bir zamanda dvdsi çıkacak olan sezen aksu konseri.
 • 22 kasım'da dvd'si çıkacak olan sezen aksu konseri. böylece bir efsane daha sona eriyor, ben ilk kez 7 yıl önce telaffuz edildiğini duydum bu konserin dvd'sinin çıkacağının. o günden beri hep dillerdedir, araya başka konserlerin dvd'sinin çıkacağına dair haberler girdi, sonra onlar da olmadı vs. bu sefer oluyor galiba, ön siparişe bile çıkmış.
 • ekran formatının 4:3 oranında olması dışında pek bir kusurunu görmediğim konser dvd'si.
 • tamamını izlemedim daha ama 17. şarkı itibariyle enfes diyebilirim sanırım. şarkı seçimleri, orkestra, koro, konuk santaçılar ve tabii ki sezen aksu 'nun kendisi.

  ufak şaşırtmacalar ve sürprizler de var bir yandan: halkın içine karışmış levent yüksel; konseri en ön sıradan izleyen cemil ipekçi, ayşe özgün; dansöz kılığında nurcan eren ve beni unutma'dan sonra uzun uzun el sallayan hrant dink.

  şu konseri izlese herkes ve bazı şeylerin ne kadar önemli bazılarınınsa aksine değersiz olduğunu anlasa.
 • sezen aksu konseri olmasına rağmen yayınlanacağı ntvde cihan okanın vokaliyle tanıtımları dönen konser.
 • efes antik tiyatro'da ozan doğulu şefliğinde izmir devlet opera ve bale orkestrası’yla 174 kişilik koro eşliğinde gerçekleşen türkçe, ermenice, rumca ve kürtçe şarkılar ve ilahiler seslendirildiği müzik şöleni. pek çok ilk yaşandı belki bu konserde ancak en ilginç tarafı, türk halk müziği diye bilip türkçe sözleriyle ezberlediğimiz pek çok türkünün orijinalinin kürtçe olduğunu tokat gibi yüzümüze çarpması oldu. makaram sarı bağlar kız söyler gelin ağlar gibi saçma sapan uydurma sözlerle kamufle edilmiş kürtçe türküyü keşfetmek acı bir gerçeği hatırlattı ve evet ağlamak için illaki sözlerini anlamak gerekmedi.

  (bkz: kürtçeden türkçeye çevrilen türküler)
 • bu ülkede yapılmış en güzel,en cesur, en anlamlı ve en görkemli konserler dizisi.canlı izlemek kısmet olmasa da dvd si ile idare ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap