şükela:  tümü | bugün
  • *başlığa bugünün tarihini yazmama sebebim rezaletin aylara yayılması sebebiyledir.

türkiye satranç federasyonunun şubat ayında antrenörlük kursu açacağım diye aldığı parayı kursu açmamasına rağmen 4-5 aydır geri ödememesi durumudur.

süreç:
    zonguldak’ta açılacak olan bu kurs için belgelerimizi hazırladık, belgelerle birlikte kurs ücretini de yatırdık ve beklemeye başladık.

kursun başlamasına iki ya da üç gün kala kursun iptal edildiği söylendi.
    bilgi almak için her arayışımızda “iptal değil, erteleme oldu; bir hafta sonra açılacak” yanıtını aldık. 2 ay kadar bu şekilde oyaladılar.

defalarca aramanın ardından telefonlarımızı açtılar ve para iadesi istediğimizde “şuan yapamıyoruz, yeni kurs belli olsun, gitmek istemezseniz iade ederiz” cevabını aldık.

sonrasında 5 günlük kurs 10 gün olarak planlandı. biz de katılmayacağımızı, paramızı iade etmelerini söyledik.
    alışılmış olduğu gibi “haftaya iade edeceğiz” diyerek haftalarca geçiştirmeye devam ettiler.

iki hafta önce antrenörlükten sorumlu kişiye mail ile ulaşıp para iadesinin yapılması için tekrar istekte bulundum. durumu muhasebe bölümüne ilettiğini ve iadenin yapılacağını söyledi.

aradan iki hafta geçmesi üzerine bugün arayıp muhasebe bölümüne bağlandım. ne zaman iade yapılacak soruma karşılık olarak “iade miade yapılmayacak, istediğiniz yere başvurun, şikayet edin” yanıtını aldım.

aylar öncesinde kurs iptal edildiğinde arkadaşlar o paranın üzerine soğuk su iç diye şaka yapıyordu.
    türkiye satranç federasyonu da paramızı çalacak değil herhalde diyordum. çaldı mı bilmem ama gasp ettiğine eminim.

edit: 1 ay önce federasyonu tekrar aradım, en kısa sürede iade yapılacağını söylediler. yapılmadı.

edit2: federasyonda daha önce iletişim kurduğum kişiye mail attım. cevap verilmedi.

edit3: 2 hafta önce cimer üzerinden şikayet oluşturdum. gençlik spor bakanlığı tsf’ye iletti. tsf iadenin en kısa sürede yapılacağı cevabını verdi.
    yapılmadı.

edit4: birkaç gün önce cimer’e tekrar şikayet oluşturdum. daha önce şikayetiniz vardı, cevaplandı dediler. *cevaplandı ama mağduriyetim giderilmedi diye yazmıştım şikayette, okumadılar herhalde.
  • başvuru şartlarını falan bilmediğim için rezalet puanım 10/8

para bu kadar tatlı bir şey mi?
  • söz konusu türkiye satranç federasyonu olunca bu rezalete şaşırmadım.

ne hakla insanların parasını aylarca ödemiyorlar acaba.

not: daha önce de işim düştüğünde telefonlarını açmadıklarına, mesai saatlerinde yerlerinde olmadıklarına şahit olmuştum.
  • beyin takımının, ayak takımına evrilmesi rezaleti.
  • çok uzun bir konuyu kısa ve net anlatmış rezalet puanım 10/10
  • yurdumun dort bir yanindan adalet fiskiriyor , hak, hukuk fiskiriyor,

vezirini siken kadi, kimi kime sikayet ediceksin?