şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'nin bulunduğu ve büyük bir savaşa hayli yatkın olan bu coğrafyada türkiye'nin savaşa girmesi durumunda savaştan kaçacak ve -bu benim savaşım değil- gerekçesini öne sürecek insanlar topluluğu.

maalesef siyasi ve toplumsal kamplaşmanın bu kadar arttığı günümüzde böyle insanlar çok var. kardak krizindeki veya kıbrıs harekatındaki o ulusal birlik ruhu pek kalmadı günümüzde.
  • galiba bu benim evet... ama kaçmam, zaten kaçacak yer olamaz... askere gitmem, sadece kendimi korurum...

el alemin sikik politikalarının askeri olmam...
  • tek kişi hareket edilmez öyle bi durumda. kaçacak partiler, fraksiyonlar, etnik ve mezhebi gruplar olur
  • #benimsavasimdegil
    #notmywar
    #sürçomarıcepheye
    hastagler bile hazır delikanlı. işin özü birkaç arap ülkesi hariç tüm dünyaya, ülkenin de en az yarısına düşman paçalarından zaafiyet akan bir hükümetin savaşına değil, kız kavgasına dahi karışmayız. götleri yiyorsa yallah cepheye.
  • mevcut yönetim ve yandaşları direkt topluklar efendim.
  • net söylüyorum benim. savaş olur iç savaş olur sınıf çatışması olur. umrumda olmaz. bu arada ülkeye karşı bir niyetim olduğundan değil. ama birader açıkçası yolda yere tüküren adam için niye öleyim lan.
  • pardon da bok mu var savaşa giriyoruz ?
  • cephede en önde babayla oğlu (bir ogul yeter) olacaksa düşünmeden katılacağım savaştır. ha kaybedeceğimiz de garanti oluyor ama napalım. en önde onları görmediğim her halde uzak durur seyrederim. kaçmak demeyelim, lütfen.
  • kefenini giymek için kenarda hazır tutan reisin bir sözüne bakan akçomarlar varken kendine ihtiyaç kalmayacağını bilen insandır.