*

şükela:  tümü | bugün
 • basaran ulusoy'un baskanligini yaptigi kurum.
 • sizden acenta açmanız için 20 milyar tl den fazla üyelik aidatı alıp da acentaların yararına hiç bi iş yapmayan atıl kuruluş...
  arada bir işiniz düştüğü zaman da "keşke hiç işim düşmese" dedirten bir gereksiz oluşum...
 • yüksek üyelik aidatları yüzünden küçük girişimciyi engellediği gerekçesiyle rekabet kurulu tarafından mahkemeye verilmiş ve mahkeme sürdüğü sürece acenta belgesi ver(e)meyen kuruluş.
  kanımca turizm sektörüne hiçbir faydası olmadığını düşündüğüm, turizmin t sinden anlamayan, bu işte çok para var mantığıyla acenta açan bakkal kılıklı acentacıları koruyan, destekleyen, şikayetlerinizde karşınızda hiçbir muhattab bulamadığınız, gereksiz bir birlik. üstelik başkanı da "otobüsçü"!
 • seyahat acentalığını* otobüsle yolcu taşımak zanneden, otobüsçü kafasıyla mafyavari yönetilen seyahat acentaları birliği. ülke turizmi için önemli bir konumu vardır fakat turizmle alakasız kişiler tarafından yönetilmektedir. aidat toplamak, müze ve ören yeri giriş bileti satmak dışında pek birşey yapmayan birliğin yıllarca ortalıkta gözükmeyen başkanı sayın başaran ulusoy 10 kasımda yapılacak genel kurul sebebiyle bu sıralar televizyonlarda alakalı alakasız bir çok programa katılıp sağa sola fırça atmaktadır.
 • (bkz: türsab)
 • liechtenstein seyahat acentaları birliği gibidir fakat türkiye'dedir.

  (bkz: liechtenstein hareketi)
 • ülkenin bir çok yerinde byk'ları bulunmasına karşın hiç bir kararı istanbul'a danışmadan alamayan birim. bu sorun akıllara şu sorunsalı getiriyor. "o halde byk'lar ve bunun dünya paralar kazanan başkanları ne iş yapar?"

  - kaçak turizm faaliyetlerine engel olmak?
  ne acıdır ki bugün en basit bir turizm faaliyeti bile, devlete vergi ödemeyen, turizm faaliyetlerine uygun olmayan kişi ve kişilerce yüzlerce kez yapılıyor ve sevgili türsab hiç bir şekilde denetim yapmıyor. yaptığını söylüyor ancak işte minera, işte kılıfı.

  - turist rehberleri denetimleri ve acenteleri yardımcı brifingler?
  sanıyorum sevgili türsab başkanları ve byk çalışanları brifing ne demek o konuda bile fikir sahibi değiller. es kaza entryimi görüp brifing bkz.ı ile ne demek olduğunu öğrenmeleri dileği ile. çok yaşa türsab çok.

  - seyahat acentası denetimleri ile verilen hizmet kalitesi standartını ölçmek?
  bu konuya girmemek gerek. çünkü ülkemizde her işsiz kalan seyahat acentası açıyorsa bu konudaki hassasiyetlerini kişisel yargılara sunmalı.

  başka bir paragrafa geçerek belirtmeliyim ki. türsab ve turizm bazlı düşünüldüğünde kurumsal bir başkanlığa ne ulaşılabiliyor, ne de onun hizmetlerinden faydalanılabiliyor. sadece izmir'de 300'den fazla seyahat acentası varmış kayıtlarda, kayıt dışı siz hesap edin.
 • bir tur operatörünü şikayet etmek istediğim ama cevap alamadığım kuruluştur.
 • son bayram tatilinden sonra başkanı başaran ulusoy ipleri eline almış 7 acentanın kapanması için düğmeye basmıştır. bayram tatilinden sonra gelen 400'ü aşkın şikayet mektubuyla karşılaşan ulusoy, acenta sahiplerini fırçalamış. şikayetlerden biri çok ilginç ve düşündürücü:"52 saat ayakkabılarımızı çıkaramadık."
 • yıllardır her yaz her bayram yasanan rezilliklerden sonra nihayet elini taşın altına sokmaya karar vermiş kurum, ancak kapanan seyahat acenteleri 2-3 ay sonra farklı isimlerle tekrar faaliyete başlayacağından çok fazla birşey değişmeyecek sanki