• fenerbahçe'nin ilk maçına gitmeme kararı almış olan dernek. sorun şu ki, mesajı eksik anlamışlar. biz onları bundan sonra herhangi bir şekilde o stadyumun çevresinde bile görmek istemiyoruz. bizim medyaya ihtiyacımız yok, medyanın bize var. umarım kararlarını bu doğrultuda gözden geçirirler ve bir daha hiçbir fenerbahçe maçına gelmezler.
  • loran veyc vayloyan'ı infaz eden galatasaray camiasına karşı hiçbir söz söylemeyip volkan demirel nezdinde bütün fenerbahçe camiasına karşı aslan kaplan panter kesilen oluşumdur.

sonra da vay efendim fenerbahçe medyası...

fenerbahçe medyasına uçayım, fenerbahçe'me bir şey olmasın reis...

alayınız bir, biz tek anasını avradını...
  • olm, bu dernek devletten ödenek alıyormuş lan? neden, nasıl bilmiyorum ama böyleymiş. fakat son olayda bu parayı alamamış. çünkü üyelerinden biri hükümet aleyhine yazı yazmış, bakanlık da "aha size para" diye el hareketi yapıp sepetlemiş bunları. lafı edilen para da 2 milyon bu arada. kemiksiz, tiko para. "senin benim vergim" geyiğine ise hiç girmek istemiyorum.

http://www.radikal.com.tr/…2_milyon_tl_uctu-1359203
  • türkiye gazeteciler cemiyetinin küçük kardeşidir. bunun abisi de ölüm helikopterinde 139 defa arandı gibi bir gazetecilik skandalına imza atan mehmet baransu'ya yılın gazetecilik ödülünü vermişti. çelişki yok yani.
  • trabzon şubesi istifa etmiştir.

http://www.ntvspor.net/…/trabzon-subesi-istifa-etti

tsyd trabzon şubesi yönetim kurulu, genel merkezin açıklaması nedeniyle istifa etti. tsyd başkanı yılmaer, ntv spor'a yaptığı açıklamada "trabzon şubesi baskılara dayanamadı" derken trabzon şubesi'nin istifa eden başkanı ihsan öksüz ise ntv spor'a bağlanarak, tsyd'nin de istifa etmesi gerektiğini ifade etti.
  • ne boka yaradığı belli olmayan bir oluşum. mensupları her ay dayak yiyor, çıkıp bi gürültü yapmaya bile çalışmıyorlar.

türkiye'deki çoğu dernek gibi özel tesislerinde okey oynansın diye kurulmuş rezil bir topluluk.
  • http://www.dipnot.tv/…631/tsyd-topa-sert-girdi.aspx

biraz yavaş gelsin de saçı başı dağılmasın.
  • bir açıklama yayınlamışlar, evlere şenlik; "medya günah keçisi değil, yıkılmadık ayaktayız bla bla bla..." benim takıldığım bir cümle var, aynen gazeteci usulüyle cımbızlıyorum: ''taraftarla gereğinden fazla iç içe olunmasına yol açacak mekan düzenlemeleri..."

oldu, gözlerim doldu! 50 bin kişiyi aşkın kapasitesi olan bir stadın hangi noktasında seyirciden ne kadar izole olmayı bekliyorsun paşam? üstelik de hakikaten olabilecek en izole noktadan, önünde monitörün, internet bağlantın, rahat koltuğunda, soğuklarda üstten ısıtan rezistansların eşliğinde izliyorsun maçları. olmadı loca vereydik size.

edit: loca ne lan? git deplasman trbününe otur renkdaşlarınla beraber, tam senlik.
  • bugün yaptıkları açıklama ile tarafını belli etmiş ve durumdan vazife çıkarmış kurumdur. kulüpler arası açıklamalar olabilir. fakat bağımsız olması gereken bir kurumun bu olaya dahil olması açıkca taraf tutmaktır. bir an önce isimlerini fsyd olarak değiştirmeleri çok daha sağlıklı olacak.
  • türkiye' nin ne durumlara geldiğinin en büyük örneği olan kurum. tsyd tarafsızdır. en azından içinde olmasa bile dışarıya karşı böyle gözükmelidir. nedir bu fenerbahçe' nin tarafını tutma durumu. her yıl onlarca takım böyle bildiriler yayınlıyor neden şimdi buna cevap verilme zorunluluğu hissediliyor. isimlerini değiştirmelerini temenni ediyorum. beraberinde arabalar da değişir inşallah.

(bkz: fenerbahçeli spor yazarları derneği)

edit: türk futbolunda kaosun ve komplo teorilerinin bir numaralı sorumlularının böyle açıklamalar yapması trajedidir.
hesabın var mı? giriş yap