şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlubeyefendinin tgrt haber'de afrin harekatını değerlendirirken yaptığı açıklamadır. çavuşoğlu hatta suriye devlet başkanı beşşar esad'ın terör örgütü pkk'nın suriye kolu ypg konusunda da türkiye ile aynı düşündüklerini aktardı.

  detaylar buradan, tıklamak istemeyenler için de aşağıda;

  --- spoiler ---

  çavuşoğlu, türkiye'nin suriye'nin toprak bütünlüğünü herkesten daha fazla desteklediğini ve muhtemelen esad yönetiminin de diğer suriyelilerin de muhalefetin de bunun farkında olduğunu ifade ederek, "biz rejime yönelik bir tehdit değiliz ama rejim de guta ve idlib bölgesindeki ihlalleri bir an önce durdurması lazım ki sağlıklı bir şekilde siyasi sürece gidebilelim. sanırım ypg konusunda da farklı düşünmüyoruz. yani ypg'nin de suriye'yi bölmek isteyen bir terör örgütü olduğu konusunda rejim de aynı şeyi düşünüyor. rejimi destekleyen ülkelerin bize söylediği de bu zaten. ilişkilerimiz yok diye belli konuda da zıt düşünecek değiliz. ypg'nin oluşturduğu tehdit sadece bize yönelik değil, suriye'nin geleceğine de yönelik" görüşünü dile getirdi.

  esad yönetimiyle kudüs konusunda da aynı çizgide olduklarını hatırlatan çavuşoğlu, "herhangi bir temasımızın olmaması her konuda hem fikir olmamamızı gerektirmez" dedi.

  --- spoiler ---
 • gün gelecek reyiz bu konuda da kandırıldığını ilan edecek. bir gece yatıp ertesi gün uyanmışız reyiz haberlerde sayın beşar esad kardeşim diyor. belki bu u dönüşüyle emeviye camiinde kılınacak cuma namazı sözünü de tutabilir. tabi rejim, rusya, iran kontrolünde.
 • desteklediğimiz grubun adı ne muhalif kime muhalif kılıçdaroğluna mı .
  esad yönetimine muhalifleri destekle silahlandır eğit ordu yap sonra biz tehdit değiliz .
  yok yaaeeee
 • my beloved brother assad loading...
  (bkz: canım kardeşim)
 • suriye rejiminin neredeyse 7 yıldır savaştığı örgütle operasyon yapan devletimizin akıllara durgun veren açıklaması.

  (bkz: kendi içinde çelişkiye düşmek)
 • suriye rejimi pkk piçlerine sahip çıkmadığı sürece doğru olan söylemdir.

  illa da kucaklamaya devam ederse ilginç bir dönem yaşanacaktır artık.