şükela:  tümü | bugün
 • yaşlı adamların aralarında konuşup genç adamların ölümüne sebebiyet verecekleri muhtemel savaştır. kazanan yine başkaları olacaktır.
 • pkk lider kadrosunun türkiyeye teslim edilmesi ve kuzey ıraktaki varlığını sona erdirilmesi karşılığında ramazan ayı bittikten sonra tırmandırılacak bir süreçte komşumuzla aramızda çıkması muhtemel savaştır. bugün başbakanın tehditlerinin altının boş olmadığı açıktır. kanın kanla temizlendiği tarihte görülmediğinden kaybeden halklarımız olacaktır.
 • abd'nin de iran'a girmesiyle devam edecek olan bir başlangıç. anlaşılan o ki biz bu plan içinde abd'nin tam anlamıyla gözü kulağı olacağız ve muhtemelen bu savaş abd tarafından finanse edilecek.

  artık çok az kaldı. en fazla birkaç ay. artçı sarsıntıları gözümüze sokmaya başladılar bile. işte onlardan bir son dakika haberi: http://www.haberturk.com/…615-suriyeye-nota-veridli

  kaçınılması artık imkansız çünkü bütün yemleri bir bir yedik, yuttuk.. mecbur sıçacağız.
 • bop kapsamında esad' ın yönetimden çekilmemesi halinde yüksek ihtimalli görünen bir durum.tabiki suriye' de türk ordusu için çok fazla problem çıkmayacaktır.uzun bir savaş olacağını düşünmüyorum ama müslümanların birbirini öldüreceğini anlayamıyorum.pkk diyecekseniz pkk' yı destekleyen tek ülke suriye mi?

  belli ki bop kapsamında önce ortadoğu geniş çaplı askeri harekatlarla sonra afrika daha doğrusu libya (çünkü afrika' da tek direnen libya ve kaddafi oldu bu projeye) ele geçirildi.avrupa' da ekonomik kriz bahanesiyle ufak rutuşlarla istenilen noktaya getirildi.bunlar ele geçirme planın sadece ikinci aşaması belki de kolay olanları.

  asıl mesele çin ve iran' ı nasıl etkisiz hale getirecekler onu merak ediyorum.artık türkiye' nin bu projenin dışında olamayacağını görüp desteklemekten başka çaremiz yok.çünkü amerika bizim için israil' i bile karşısına almak üzere.muhtemel ki orta asya ve avrupa' yı bizim üstümüzden yönetecekler.çin ve rusya' yı zaten geçiyorum onları etkisiz kılabileceğini düşünmüyorum amerika' nın ama iran içinde öyle kara harekatı falan hayalden başka birşey değil.iran coğrafyası doğu anadoludan bile zorlu bi coğrafya.öyle ırak gibi başından girip sonundan çıkamassın.bu riskide göze alacaklarını sanmıyorum.belli ki orası için askeri müdahaleden başka birşey düşünüyorlar.
 • içeriden, dışarıdan gayretkeşlerin ayar verdiği olası savaş. savaşı bilgisayar oyunu sanan nesle aşina değiliz.
 • (bkz: aksiyon) otur otur sıkıldım zaten.
 • bir taraftan bedelli askerlik tartışmaları yapılıp asker sayısını azaltma planları oluşturulurken gerçekleşeceğine ihtimal vermediğim savaştır. sanmam ki tek bir türk vatandaşı bile böyle lüzumsuz bir savaşa onay versin.
 • şöyle bir şey olursa ne güzel olur:

  - türkiye suriye'ye girer.
  - savaş olur.
  - savaş olur.
  - savaş olur.
  - savaş olur.

  böyle biterse bak savaş çıksın diye demiyorum, savaş çıkmış olur. deli savaş olur, helal.
 • olur mu olmaz mı bilemem ama olmamasını elbette tercih ederim ve olmaması için ne gerekirse yapılmasına yönelik katkı sağlarım ki o da sanıyorum halkın bilinçlendirilmesi olur. bizim savaşımız olmadığını göze sokmak gerekir halkın gözüne.

  ama farkında mısınız son zamanlarda sürekli suriye ile bir alıp veremediğimiz var. herkes kendi kafasına göre rest çekiyor. sadece bugün bile (2-3 gazete okuyarak internetten -ki o yüzden yazıyorum bu entriyi, ilgimi çekti haliyle-) rte, abdullah gül, ahmet davutoğlu ve taner yıldız farklı farklı ahkamlar kesiyorlar, rest çekiyorlar, suriye'nin artık çok olduğunu söylüyorlar. bunu da en çok tutacak olan milliyetçilik siyaseti üzerinden yapıyorlar. türk bayrağı yakılmışmış. tamam yakılmasın, edilmesin ama ne bu öfke bu tepki. sanki içerde sorunlar bitti, süperiz de suriye'ye çatmak niye habire? ya bir gündem değişimi ya da hakkaten bir savaşa hazırlık içindeler yukardakiler.

  elbette onların işlerine gelecek. çünkü böylesi bir savaşta onların çocukları ölmeyecek.

  --- spoiler ---

  velhasıl gaza gelme türkiye. otur oturduğun yerde.

  --- spoiler ---

  bugünkü demeçlerden örnekler. bu haberler neredeyse her gün tekrarlanır oldu. gerek yok böyle işlere demek istiyorum tekrar son olarak.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25297520/

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25297481

  http://www.radikal.com.tr/…15.11.2011&categoryid=81

  http://www.haberturk.com/…n-basarili-bir-sinav-oldu