şükela:  tümü | bugün
 • kendi kürtleriyle düşman olan türkiye,şimdi de suriye kürtlerinin düşmanı oluyor,diye açıklama yapmış hüsnü mahalli.
  bizim ülkemize fenalık yapmaya çalışan kim olursa olsun düşman olabiliriz. sizin kaleminizi sileyim.
  buradan okuyabilirsiniz
 • meali, suriye'de esad'a onay vererek pkk ile savaşın.
 • suriye'deki kürtlerin gerçek düşmanlarını ben de yazayım o zaman:

  ortadoğu'ya son 20 yılda 7 trilyon dolar gömen abd er ya da geç, ister israil'deki isterse de kendi içindeki politik ve ekonomik iklim nedeni ile isterse de rusya ve iran'ın görece istikrara kavuşan suriye'de profillerini azaltmaları nedeni ile suriye'deki kürtleri kaderlerine terk edecektir.

  peki o zaman onlar kime yaklaşacaklar, türkiye'den nefret ediyorlar ya, esad'a ve suriye krizinin kazananı olan rusya'ya değil mi? evet, peki araplar ve ruslar abd ile bu kadar içli dışlı olmuş, cia tarafından eğitilmiş ve zehirlenmiş* olan ağır silahlı kürtleri alıp bağrına mı basacak? tabi başta basacak, barış sofraları kuracak, silahlarını ellerinde alacak ama bir süre sonra, zaten esad'a çalışan ya da çalışabilecek bir kısmını ayırıp kalanlarını tasfiye edecektir. kaçabilenler kuzey ırak'a kaçarlar, peki abd'nin kendisini gözden çıkardığını bilen barzani cia'nın kürtlerini bağrına basar mı? o da önce bağrına basar, barış sofraları kurar, silahlarını ellerinden alır, bir kısmını da o tasfiye eder. bu arada iran, israil ve abd ajanı olarak gördüğü kürtlerin kuzey ırak'ta kendisine komşu olmasına izin verir mi? elbette hayır, barzani'nin elinde kaçabilenleri de o tasfiye eder. ypg'nin ne suriye'de ne orta doğu'da hiç bir geleceği yok; ama iran ve rusya korkusu ile israil ve abd bir süre daha gittiği yere kadar destekler.

  mahalli'nin yazısında hem doğru ama hem de eksik olan bir nokta var; ortadoğu'daki tüm aktörler bu adamları kendi çıkarınca gazladı sonra da ortada bıraktı veya bırakacaklar. abd 20 yıl sonra kullanmak için bir 10 bin tanesini guam'a tahliye eder, o kadar. kalanları kaderleri ile baş başa kalacaklar.

  sayın mahalli yazısının başlığını "suriyeli kürtler türkiye'nin düşmanı oluyor ve kendi felaketlerine yaklaşıyor" şeklinde düzeltmeli bence.
 • suriyeli kürtler dediği de pkklılar, türkiye kürtleri dediği de. hüsnü mahalli esad destekçisi birisi. iktidar kötü tamam ama esad'çılar iktidardan daha kötü mahalli. pkklılar zaten bize düşman. sana günaydın...

  birde bu adama kim aydın falan gibi yakıştırmalar yapıyor? adam bildiğin arap milliyetçisi, okumuş etmiş cahillerden. suriye uzmanı diye yıllarca ekmek yedi tv ye çıkarak. hiçbir öngörüsü çıkmadı. sokaktan geçen birisini çıkarsalar tv ye bundan iyi. esad'ı gitmesinden çok korkuyor mahalli. korkma, titre mahalli.