şükela:  tümü | bugün
  • facebook'ta arkadaşı olduğum bir abinin türkiye turizmi hakkında içler acısı bir yazısı. 6 yıl turizm okuyup, 7 yıldır da turizmde çalışıp, bunları okumaktan kahroluyorum.

orijinal link

yazıdaki resim

--- spoiler ---

şimdi özellikle ege ve akdeniz,size söylüyorum !.. türk medyasında turizm ile ilgili devamlı olarak yalanlar söyleniyor size. en basiti türkiye seyahat acentaları birliği (tursab) yurtdışı sorumlusunun gazetelere verdiği röportajlardaki ''almanya'dan yüksek oranda turist talebi var'' sözleri tamamen palavradan ibarettir.bir kere almanların en baba tur firması olan tui bütün seferlerini bodrum ve kuşadası'ndan kaldırdı,onların yerine rodos ve güney kıbrıs limassol'u eklediler,ayrıca yine aynı firmaya ait olan 5 adet mein schiff cruise gemisi de rotalarından bodrum ve kuşadası'nı çıkartarak rodos ve limassol'u dahil ettiler,yani gelmeyecekler !.. tursab şimdi de neresinden uydurmuş bilmiyorum ama thomas cook firması mart ayından itibaren bodrum'a charter uçak seferleri yapacakmış,fakat bodrum(milas) havaalanı işletmesi de nisan ayında dış hatlar terminalini açacaklarına dair açıklama yapmıştı, eee siz bu uçakları bodrum belediyespor sahasına mı indirmeyi düşünüyorsunuz? biz taa yunanistan'dan bile orada neler olup bittiğini görüyoruz,sizin yaşadığınız yerden bile haberiniz yok daha be !..ancak bodrum'un kuşadası'nın saftiriklerini kandırırsınız siz bu boş safsatalarla,yahu israil'den 3 milyon turist gelecek diyorsunuz ama israil'in nüfusunun kaç olduğunu bilmiyorsunuz galiba...o kadar israilli türkiye'ye gelirse zaten israil boşalır,filistinliler de tırnak makaslarıyla israil'i işgal ederler :) neymiş efendim yolcu başına 30 dolar teşvik verilince bütün cruise gemileri bodrum-kuşadası limanlarına gelirmiş,peki geçen senede verdiniz cruise firmalarına geldileri mi? yine gelmediler değil mi? merak etmeyin bu yılda gelmeyecekler !.. ey sevgili beyin özürlü yetkililer; bu adamların denizde yüzen 60 milyar dolarlık gemi filoları var, yani sizin yüzyılın projesi dediğiniz marmaray projesinden atam 60 tane yaptırabiliyorlar sadece yüzen gemilerini satarak,ayrıca kendilerine ait olan ve senin bütün limanlarını satın alabilecek değere sahip olan miami ile liverpool limanlarının da mülk sahibi bu adamlar !. şimdi bu adamlar senin kıytırık 30 dolarına mı muhtaçlar? bu gemilerin kaptanı 65 bin dolar maaş alıyor,1500 dolarlık şampanyayı yemekten sonra soda niyetine içiyorlar, bin dolarlık petrus şarabını da salatalarda sirke niyetine kullanıyorlar,sattıkları her oda 20 bin ile 80 bin euro arasında değişiyor 6 ay önceden yer bulamıyorsunuz,senin vereceğin 30 dolarlık kıytırık teşviğe mi muhtaç bu adamlar be avanak !.. işte bu yüzden bu yıl da gelmeyecekler.... bu arada antalya'ya da bir çift lafım var; rusya dışişler bakanlığı türkiye'yi güvensiz ülke ilan ederek ulusal televizyonlarında vatandaşlarını uyardı,sizde ayağınızı yorganınıza göre uzatın ruslara güvenip fazla açılmayın bence ;) nitekim sizler ne turizm bakanlığının nede tursab'ın ne dediğine hiç bakmayın ,onların bırakın dünyayı daha kendi oturdukları yerden bile haberleri yok,ancak üniversitelerin kampüslerine gidip festival yapıyoruz diye bilet satarlar,sonra baba harçlığı yiyen o ergenlerin paralarıyla da hollanda ve almanya'daki fuarlara gidip türkçe broşür dağıtarak hostes kızlara asılırlar...kısacası siz bu palavracıların ne söylediğine bakmayın,rezervasyonlarınıza göre adım atın,ayağınızı yorganınıza göre uzatın ;)
    --- spoiler ---