şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce televizyonda izlediğim reklam. gayet güzel olmuş.

  bu arada almanya bizi kıskanmıyor muydu ya ?
 • altindan ne cikacak merak ettiren vakit
 • inanılmaz bir şey! ben mi yanlış anlıyorum anlamadım ama türkiye'nin 24 haziran sonrası geleceğini faşizmin yıkımından çıkmış almanya ile karşılaştıran bir akp reklamı mıydı bu? bu 16 yıllık iktidarını nazi almanyası ile karşılaştırmak olmaz mı? emin değilim akp'nin reklamı olduğundan ama "türkiye vakti"ndeki vurgunun yapıldığı yer böyle düşünmemi sağladı ve aklım karıştı.
  sanırım daha çok izleyeceğiz bu reklamı o yüzden üstüne bol bol konuşulur tabii de ilk görüşte açıkçası aklım karıştı, bakalım.
 • seçim dönemine girerken bir reklam yayınlanıyor. seçime aslında toplamda iki cephe giriyor. reklamı kimin yayınladığını tahmin edemiyoruz. yorum yapmak istiyoruz kime ait olduğunu bilmediğimizden yoruma da başlayamıyoruz. çünkü yorum için içeriğe değil kime ait olduğuna bakıyoruz.

  ne ayrıştık be biz.
 • erol olçok tan sonra akp nin kafasının nasıl karıştığını , seçmeninden nasıl uzaklaştığını. akp nin gerçekten uzak komplocu anlayışa teslim olduğunun göstergesi.
 • kimsenin dikkatini çekmemiş, youtube'ta bile videosu yok.
 • reklam iyi hoş ama sonundaki akp imzasıyla pek inandırıcı gelmedi bana.
 • bizi kıskanan almanya’yı öven reklam*

  büyük bir yıkımdan bahsediyor, kavga eden değil, kucaklayan türkiye diyor.

  bildiğin akp’nin ülkeyi yıktığını anlatan chp reklamı ama sonunda farklı renkli ak var. bence reklamı chp yapmış, a ve k harfleriyle de amına koydunuz memleketin gibi bir mesaj vermek istemiş*

  edit; işin daha ironik tarafı, bahsettiği hitler dönemi ile akp dönemi arasında bir sürü benzerlik var, çünkü hitler de "yol yabdı". sanayi diye yaptığı hamleler de savaş endüstrisi. daha daha ironik tarafı, almanların bu dönemden sonra uyguladığı "kalkınma" politikalarıdır, kalkınma ekonomisini hem teoride hem uygulamada dünyaya öğreten ülkedir (bkz: friedrich list). ancak adında "kalkınma" bulunan parti döneminde üretime yönelik tek bir adım atılmamış, ülkenin gelmiş geçmişi ve borçlarla geleceği yandaş inşaatçı projelerine gömülerek ülke ekonomisi çökmeye başlamıştır, hatta 2019 seçimlerine kadar çok pis yerlere varıp iktidar kaybettirme korkusuyla seçim öne alınacak kadar..

  bu reklam anca bugün rte'nin bahsettiği akp içindeki fikir ayrılıklarından, "reise oy verelim ama akp'ye oy vermeyelim" gibi çözümler arayan kesimden çıkmış olabilir.
 • seçimlere 2 aydan az kala televizyonlarda karşımıza çıkan ilginç bir reklam filmi.

  almanya örnekleri ironik, birbirimize kenetlenelim mesajı verilirken arkada atatürk’ün görüntüsü var. bir diğer ilginç nokta ise bu reklamın hedef kitlesi gerçekten akp seçmeni mi?

  son olarak da almanya veya japonya örneği yerine türkiye örneği de verilebilirdi. 1. dünya savaşı ve kurtuluş şavaşı sonrası küllerinden doğan bir cumhuriyetiz biz. 1923’ten beri örneğiz zaten. bu devirde de örnek olmaya devam etmek için elimizdekilere sıkı sarılmamız gerek yalnızca.
 • farklı parti seçmenlerine tezek, fetöcü vs diyenlerin "ayrışmadan" temennisi ile çektikleri sahtekarlık akan reklam.