şükela:  tümü | bugün
 • johns hopkins üniversitesi’nin korona virüsle ilgili iddiası.
  dünyaca ünlü üniversite "türkiye ve çin’in verileri şüpheli’ diye açıklama yapmış.
  dıj güşlere bak seeen. bu ne şimdi?

  kaynak
 • tuik'in işsizlik verilerine, enflasyon oranına vs. ne kadar güveniyorsanız diğer verilerede o kadar güvenin işte ne var canım.
 • başlığın şükela modunda en üstündeki yazarı "ben amcaoğlum olan doktora sordum durumlar iyimiş. biz bilmem ne üniversitesini değil yerli ve milli doktorlarımızı dikkate alırız!!" demiş ve kanzuk'un müthiş yeni sistemiyle birlikte şükela modunda en yukarıya çıkarak bizden bir adet ütü kazanmış. hediyeni cıkarken kanzuktan alabilirsin akepeli kardeşim.

  edit: sonunda aklı başında insanlar başlığı okumuş da elemanı dibe çekmişler:d
 • oncelikle john hopkins degil, johns hopkins. ayrica dunyanin en iyi tip okullarindan birinin 'sikko universite' ve 'turkiye dusmani' oldugunu ogrendik bazi yazarlardan. demek ki adamlar turkiye'yi kiskanmaktan isi gucu birakmis, kara propagandaya baslamislar. ıste bunlar hep et, balik tuketmemekten.
 • yönetim şeklimizin benzer olmasıyla alakası var mıdır bilemem.
  corona sebebiyle vefat edenlerin isimleri açıklanırsa karşılaştırma imkanı olur ve şüphe ortadan kalkar. açıklanmazsa siz de şüphelenin derim.
 • ülkemizin resmi kurumlarından tarafsız ve gerçek veri bekleyen dış iyimserleri göstermiş açıklama.
  bizim kurumlar sendika, çevre, çalışma örgütleri vs. aklınıza gelebilecek uluslararası tüm kuruluşlara, "gomşulara ayıbolmasın" zihniyeti ile çarpıtılmış veriler yollar.
  bu yüzden son dönemde yabancı hiç bir kuruluş açıklanan verileri dikkate almamaya, kendi imkanları ile veri toplayıp değerlendirmeye başlamıştır.
  herkesin akla gelebilecek her temel üründe en az yüzde 50 olarak hissettiği, bizzat yaşadığı enflasyon; resmi verilere göre yüzde 10 civarında görünüyor. yakın çevresinde, kahvelerde, sokakta gördüğü işsizler ordusunun oranı da yüzde 10 civarı. yersen!
 • hopkinsini mopkinsini bilemem ama ortada eski kara kuvvetleri komutani orgeneral aytac yalman ornegi kapi gibi durmaktadir. eger ailesinde de virus cikmasaydi viral pnomani denilip gomulup gitmisti koskoca pasa.

  bircok ulke semptom ve hikaye olarak tutarliysa, test olmasa bile covid tedavisi olurken olenleri de istatistige dahil etmekte. peki turkiye bunlari etti mi? supheli olan kismi bu.
 • e bizde yalnızca hafta sonu tehlike arz ediyor. bunu bilmediklerinden saçmalamışlar.
 • deve'ye demişler boynun eğri. o da demiş nerem doğru ki.
  rte sahsım devletinin nesi doğru ki.
  temel ihtiyaç ürünleri en az %50 zamlanmışken, vergiler iki katına çıkmışken enflasyon %11.
  ülkede genç nesil zaten iş bulamamıyordu.
  covid-19 nedeniyle milyonlarca insan işsiz kaldı ama tüik verilerine göre işsizlik oranı düşüyor!!!
  sürekli sahtekarlık ve manipilasyon ile yalan söyleyen, kendi kirli çıkarları icin aç insanların yardımını bile kesen, kaos ortamından siyasi rant elde etmek için toplumu kutuplaştıran ve insanlar arası kin ve nefret tohumları atan arsız siyasal islamcıların verilerine inanmak ve güvenmek aprallıktır.
 • pcr testi pozitif çıkmayan kişiler koronadan vefat etse bile ölüm sebebine "bulaşıcı hastalık" yazılıyor.