• johns hopkins üniversitesi’nin korona virüsle ilgili iddiası.
    dünyaca ünlü üniversite "türkiye ve çin’in verileri şüpheli’ diye açıklama yapmış.
    dıj güşlere bak seeen. bu ne şimdi?

kaynak
  • neden up edilmediğini anlamadığım başlık saçma saçma şeylere yardırıyorlar ama .
    bu zaten sürecin başından beri bir çok kişinin sürekli dile getirdiği bir şeydi.bir de şimdi bunlardan duymak durumu daha da boktan yapmanın önüne geçmiyor maalesef. bize bilmediğimiz bir şey söylesinler
  • yönetim şeklimizin benzer olmasıyla alakası var mıdır bilemem.
    corona sebebiyle vefat edenlerin isimleri açıklanırsa karşılaştırma imkanı olur ve şüphe ortadan kalkar. açıklanmazsa siz de şüphelenin derim.
  • virüsün siyaset malzemesi olması kaçınılmazdı. bakalım ortadoğuda daha ne gibi sıcak gelişmelerle karşılaşacağız.
  • bunlar için diğer ülkelere göre az ölüm olunca veriler şüpheli oluyor. ölüm oranları belçika gibi yüzde altı-yedi olsaydı o zaman da ülke güvenli değil, hükümet vatandaşını ölüme terk etti haberi yaparlardı.
    onun için bilmem ne üniversitesi şunu bunu demiş umurumda değil.

dün bir doktorla konuştum. önceden günde 7-8 hastaya teşhis koyarken artık üç dört günde bir yeni vaka geliyor dedi.

bizim referansımız x üniversitesi değil. işin içindeki doktorlar, hemşireler ne diyorsa onu referans alırız.
  • bir arkadaşımın söylediğine göre ölenlerin raporlarına önceden tedavi gördükleri kronik hastalıkları yazılıyormuş!

(bkz: bir arkadaşım ekolü)

şüpheli olmayan verilerdir, cehennemin dibinden yayılan bir virüsün neden olduğunu hastalık sayısını raporlamak hiçbir siyasi iktidara zarar vermez.
  • (bkz: allahın işi)
  • iyisiyle kötüsüyle, kıyaslamalara baktığımız zaman süreci olabilecek en iyi şekilde sürdürdüğümüzü düşünüyorum, bunu devlet verilerinden ziyade mikro çevremize bakarak da görebiliriz. aksini söylemek bunca sağlık çalışanlarının emeklerine saygı duymamak olur. kısaca jon hopkins üni işine bak koçum
  • silmişim hopkins üniversitesi, umrumda değilsiniz lan
    bir arkadaşımdan duydum ölüm oranları azalmış
    ps: gahveden yazıyorum
  • ülkemizin resmi kurumlarından tarafsız ve gerçek veri bekleyen dış iyimserleri göstermiş açıklama.
    bizim kurumlar sendika, çevre, çalışma örgütleri vs. aklınıza gelebilecek uluslararası tüm kuruluşlara, "gomşulara ayıbolmasın" zihniyeti ile çarpıtılmış veriler yollar.
    bu yüzden son dönemde yabancı hiç bir kuruluş açıklanan verileri dikkate almamaya, kendi imkanları ile veri toplayıp değerlendirmeye başlamıştır.
    herkesin akla gelebilecek her temel üründe en az yüzde 50 olarak hissettiği, bizzat yaşadığı enflasyon; resmi verilere göre yüzde 10 civarında görünüyor. yakın çevresinde, kahvelerde, sokakta gördüğü işsizler ordusunun oranı da yüzde 10 civarı. yersen!
hesabın var mı? giriş yap