şükela:  tümü | bugün
  • o kimilerince çok sevilen chavez aynen köprü yaptım yol yaptım ile rejimi değiştirip başkanlığa geçti ve aynen bizdeki gibi inanılmaz yetkiler aldı. öldükten sonra da yerini cehaleti ile ünlü bir otobüs şoförü(maduro) aldı ve ülkeyi iyice batırdı. şimdi de adamdan kurtulamıyorlar.

millet açlıktan kırılıyor, kötü politikalarla dünyanın en sağlam petrol rezervine sahip olmasına rağmen fakirlik diz boyu, sosyal yapı iyice batmış durumda ve suçlarda inanılmaz artış var.
  • bizde ek olarak islam olduğu için daha beteri olur.
  • bir klasiğizdir
    bizden bir bok olmaz
    ortalığı karıştırmaya devam ederiz
  • şu ana kadar zaten aynı yoldan gecikmeli olarak geçiyoruz. parti devleti, tek adam, rezil ekonomi, yüksek işsizlik, makarna ile kandırılan halk, sadece inşaata yoğunlaşıp bunlarla halkı kandırmak vs vs vs

venezuela, kuzey kore, suriye karışımı bir ülkeye doğru hızla gidiyoruz
  • daha da beter olur.
    zira adamlar yemek için sıraya girip düzenli bir sekilde kuyruk oluşturuyorlar.
    bizim ülkemizde ise 3 kuruş değeri olmayan şeyleri bile bedava dağıtsan bildiğin izdiham çıkıyor.

en son hatırladığım malum kişinin bir oyuncak atma olayı vardı, ilgili başlığı bulursam editlerim.
  • başlıkta savunulan görüşlere bakalım:

dünyanın en sağlam petrol rezervine sahip olmasına rağmen fakirlik diz boyu
    -chavez iktidardayken petrolün varil fiyatı 100 dolar seviyesindeydi. şu an 45 dolar. ekonomideki sıkıntılardan biri de petrol rezervlerindeki düşüş. bu da venezuela'nın tek başına yarattığı bir sorun değil.

chavez aynen köprü yaptım yol yaptım ile rejimi değiştirip başkanlığa geçti ve aynen bizdeki gibi inanılmaz yetkiler aldı
    -venezuela'da 200 yıldır başkanlık sistemi var. ayrıca chavez inanılmaz yetkiler aldı denilen referandumu kaybetti.

yüksek işsizlik
    -venezuela'da şu anki durumda bile işsizlik oranı %8. türkiye'de %13

parti devleti
    -venezuela'da sadece majör parti sayısı 15. ayrıca seçimler elektronik ortamda yapılıyor. bizdeki gibi taş devri'nden kalma yöntemlerle değil. adam oy çalarak seçilmiyor yani.

şu an venezuela'nın içinde bulunduğu durum, obama doktrini denen zıkkım yüzünden. ekonomik ambargolara rağmen son 1 yılda hükümet maaşlara 5 kez zam yaptı. hala dünya'da gelirin en adil dağıtıldığı ülkelerin başında geliyorlar.

iki kitap kapağı açmaktan aciz, internette havuz medyası dışında bilgi kaynağı olmadan asalak asalak yaşayan adamların tespit kasması da bize has bir durum. normalde cahil insan toplumda dışlanır, bir tek bizde baştacı ediliyor işte.

başlığı açan korkmasın. türkiye venezuela olmaz. tasmasının boyu kısa gelir.