şükela:  tümü | bugün
 • not: kaynaklar eklendi.

  (bkz: türkiye wushu federasyonu/@witchdash)

  --- spoiler ---

  federasyon başkanvekili abdurrahman akyüz'ün kızı elif akyüz'ün hem hakem hem de sporcu olarak girdiği turnuvada, kendisi ve annesi dahil olmak üzere hakem değerlendirmesiyle şampiyon olarak seçildiği federasyon. kaynak, birgün gazetesi

  cümleyi daha ne kadar açıklayıcı yapabilirim bilmiyorum ama durum bu.

  ailecek federasyonu ele geçirmişler ve kendi aralarında eğleniyorlar. üstteki entrylere bakılırsa farklı din ve/veya mezheplere karşı da bir ayrımcılık söz konusu. siteleri zaten "biz liyakattan uzak, adam kayıran islamcı bir federasyonuz" diye bağırıyor. türbanlı bacılarımızı vitrine koymuşlar. logolarında bile türbanlı bir bacı var. erdoğan ailesinden bile daha mide bulandırıcı.
  --- spoiler ---

  edit: federasyo... yani akyüz ailesinin ilk vukuatı değilmiş. bildiklerimiz,

  - alevi olduğu gerekçesiyle sadık pehlivan’ı takımdan uzaklaştırmışlar. (bkz: abdurrahman akyüz/@hans mustermann) kaynak, evrensel.net

  - 15 temmuz gazisi, şampiyon sporcu yasin yavaş’ı, kolundaki ve göğsündeki türk bayrağı dövmeleri nedeniyle milli takıma almamışlar. (bkz: abdurrahman akyüz/@hans mustermann) kaynak, cumhuriyet.com.tr

  - 17 aralık 2009 tarihinde istanbul il temsilciliği seçimlerini oktay avcı kazanmış. abdurrahman akyüz, yetki il valiliğine ait olmasına karşın ömer faruk elçi’yi hukuksuz olarak başkanlığa atamış. (bkz: abdurrahman akyüz/@hans mustermann) kaynak, internetspor.com

  - wushu milli takımlar teknik direktörlüğü yapan akif inci’nin aynı zamanda gençlik ve spor bakanlığı’na bağlı istanbul bölgesinde 2 yıldır kadrolu maaş almakta olduğu, sahte lise diploması beyan ederek sahtecilik yaptığı üzerine suç duyurusunda bulunulmuş. (bkz: abdurrahman akyüz/@hans mustermann) kaynak, cnnturk.com

  - antalya’da yapılan türkiye wushu şampiyonası’nda 17 kulüp ile 67 sporcunun lisansları olduğu halde müsabakalara alınmadıkları iddia edilmiş. (bkz: abdurrahman akyüz/@hans mustermann)kaynak, tele1.com.tr

  - abdurrahman akyüz’ün kızı elif akyüz dünya şampiyonu olması için hakemlere 7 adet rolex saat ve 14 bin dolar para vermekle suçlandığı iddiası üzerine spor genel müdürlüğü teftiş kurulu soruşturma başlatmış. abdurrahman akyüz’ün saatleri alması için talimat verdiği a.b. de olaya ilişkin “evet saat alındı ve pazarlığı ben yaptım” demiş. (bkz: abdurrahman akyüz/@hans mustermann) kaynak, milliyet.com.tr

  - antalya’da düzenlenen türkiye şampiyonasında minik sporcuların otel köşelerinde perişan haldeki fotoğraflarının basında yer alması büyük tepki çekmiş. (bkz: abdurrahman akyüz/@hans mustermann) kaynak, yeniakit.com.tr

  - abdurrahman akyüz’ün oğlu necmettin erbakan akyüz, alevi olması sebebiyle milli takıma alınmayan şampiyon wushucu sadık pehlivan’ı aleviliği üzerinden aşağılayarak sosyal medya hesabından dalga geçmiş. (bkz: abdurrahman akyüz/@hans mustermann)video (twitter)

  - abdurrahman akyüz, eski başbakan necmettin erbakan’ın yakın korumalığını yapmış. (bkz: abdurrahman akyüz/@hans mustermann) kaynak, indyturk.com

  - rtük başkanı ebubekir şahin de yönetim kurulundaymış. kaynak, twf.gov.tr

  - para vermeyen turnuvaya giremiyormuş. kaynak, birgun.net

  - sporculara zorla türban dayatması yapılmış. kaynak, birgun.net

  - federasyonun sakarya il temsilcisi fatih çapaoğlu'nun oğlu ve ulusal takım antrenörü fatma akyüz ve federasyon asbaşkanı muhammet çapoğlu'nun yeğeni olan dursun ali çapaoğlu, performansını sergilerken hata yapıp hareketlerini yarıda bırakmış. kural gereği, yarışma esnasında hareketlerini unutup yarıda bırakırsa hakemler puanlamıyormuş. buna rağmen aralarında teyzesinin de olduğu hakemler heyeti tarafından şampiyon ilan edilmiş. kaynak, birgun.net video (streamable)

  - federasyon başkanvekili abdurrahman akyüz'ün oğlu necmettin erbakan akyüz; instagram hesabından, ablasının yarışmalarda kendisini puanladığını ve puan kırdığı zamanların olduğunu açıkladı. konu hakkındaki konuşmalarını da yine hikaye olarak paylaştı. video (streamable)

  ayrıca abdurrahman bey'in federasyon sitesi üzerinden yaptığı chp karşıtı bir açıklaması da varmış, link

  --- spoiler ---

  hepimiz mesulüz.!

  yıl 1974-1975 istanbul’ da lise öğrencisiyim, bir taraftan da çeşitli branşlarda uzakdoğu sporları (kung fu) eğitimi alıyorum. türkiye’ nin istanbul, ankara, izmir başta olmak üzere hemen hemen bütün şehirlerinde chp’li belediye başkanları işbaşında.

  sokaklar çöp dağları, yollar çamur, çukur, hava kirli.

  yıl, 1981-1982-1983-1984 istanbul, ankara yine chp’li belediye başkanları iş başında. yine çöp , çamur, çukur, hava kirliliği hat safhada. göz gözü görmüyor, kışın özellikle nefes alamıyorsunuz ve özellikle de istanbul susuz, çeşmelerde, evlerde, hatta camilerde bile damla su yok. haftalarca, aylarca öğrenci arkadaşlarımızın evlerinde kalıyoruz. haftada bir gün gece 02.00’dan 04.00’ a kadar sular akıyor. banyodaki depoya su yarıya kadar doluyor ve 1 hafta o suyla idare ediyoruz. yalnız abdest alabiliyoruz.

  susuz istanbul yaşanılmayacak halde, yollar çamur, çukur. haliç’in kokusu 5 km’den etkiliyor. kokudan burnunuzu tutuyorsunuz.

  istanbul’un çarpık yapılaşmasını söylemeye ne hacet. 1981-82-83-84-85’ li yıllar istanbul’da spor çalışıyorum.

  sakarya’da üniversite okuyorum. ankara’ya da bazen gidip geliyorum.

  sakarya’da su sorunu istanbul gibi değil.

  istanbul’un susuzluğu çöl gibi. 4 tarafı denizlerle çevrili ama musluklarda gram su yok. hava kirliliği hat safhada. sokaklar çöplük, çukur ve çamur şehir mezbelelik.

  ankara’ ya gittiğimizde 10 metre önümüzü göremiyoruz hava kirliliğinden, nefes alamıyoruz, çöp, çukur orda da mevcut . her tarafta aynı manzara.

  kısacası trabzon’dan of’ dan köyden geldik ama şu koca şehirler yaşanır gibi değil.

  27 şubat 2011’de bundan 8 yıl önce ebediyete uğurladığımız erbakan hocamıza allah(c.c) gani gani rahmet eylesin.

  türkiye’ de belediyeciliğin ve hizmetin markası onun sayesinde refah partisinin il, ilçe belediyeleri almasıyla oluşmaya başlamış ve oluşmuştur. 1989 yılında alınan konya, urfa, van, kahramanmaraş, il belediyeleri ile bahçelievler, kağıthane, tuzla, esenler, bayrampaşa, gaziosmanpaşa, kartal, pendik gibi istanbul’un büyük ilçelerinin belediyelerini almasıyla oluşmaya başlamış ve oluşmuştur . örnek bir hizmet belediyeciliği daha sonra 1994 yılında başta istanbul , ankara gibi büyük şehirler ile türkiye‘nin bir çok il belediye şeçimlerinde refah partisi’nin hizmet belediyeciliği tercih edilmiştir.. akabinde yapılan efsane belediyecilik hizmetleri bir hizmet markasını ortaya çıkarmıştır.

  işte 1994’de ki belediye seçimleriyle başlayan bu efsanenin en önemli şehri olan istanbul’ un başında olan kişi bu günkü cumhurbaşkanımız olan recep tayyip erdoğan’ın ta kendisidir.

  susuz, havasız , çukur, çöplük, çarpık binalarıyla haliç’i 5 km’den lağım kokan istanbul’a ne mi oldu, şimdi gidin görün.

  bunlar şaka değil, bir gerçek. benim yaşadıklarım ve hiç unutamadıklarım. hep dua ediyorum allah(c.c) erbakan hocam’ dan ve öğrencilerinden razı olsun. milli görüşün kurucusu şüphesiz erbakan hocam’ dır. belediyeciliğin, hizmetin markası şüphesiz milli görüştür ve kurucusu erbakan hocamdır. 1996-97’ de ki kısacık hükümet döneminde, emekliye %1000, memura %320, köylüye %250, işçiye %200 maaş fiyat artışıyla, esnafı, sanayiciyi her kesimi bolluğa kavuşturan, büyüme hızını %8 gibi rekor bir seviyede sağlayan cumhuriyet tarihinde ilk kez denk bütçeyi gerçekleştiren mükemmel bir ekonomik sistem kuran erbakan hocam, daha önce de 1972-1975 chp-msp koalisyonu döneminde 200 ağır sanayi projesinin temelini atmış bunların 70 tanesi tamamlanmış iktidar döneminin bitmesinden dolayı gerisi yarım kalmıştı ,aynı dönemde kıbrıs zaferini kazanmış. amerika politikalarını reddetmiş büyük bir devlet ve hizmet adamı , hizmet kadrosunda gençliğinden itibaren önemli görevler üstlenen, msp istanbul gençlik kolları başkanlığı, refah partisi istanbul kurucu il başkanlığı, myk üyeliği, ve istanbul büyükşehir belediyesi başkanlığı görevlerinde bu hizmet halkasının en önemli kısmında arkadaşlarıyla yer alan bu günkü cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan’dır.

  1994 öncesi havası kirli, susuz, haliçi pis kokulu, sokakları çamur çukur, çöp dağları susuz istanbul’u arkadaşlarıyla beraber efsane hizmetleriyle havası temiz, haliç’i kokusuz ,sokakları,temiz ve düzgün, suları şarıl şarıl akan yaşanabilir istanbul haline getiren ve akabinde bir aradan sonra 16 yıllık ak parti iktidarı döneminde ,tıpkı refah belediyesi dönemindeki gibi bu kez tüm yurt sathında başlıca avrasya tüneli, yavuz sultan selim köprüsü, marmaray, osmangazi köprüsü , çanakkale boğazı köprüsü , yurt genelinde bütün şehirleri birbirine bağlayan duble yol ve tüneller büyük şehir hastaneleri başta olmak üzere önemli bir çok büyük hizmetlerle bütün yurt sathında, batısından, doğusuna, kuzeyinden, güneyine, güneydoğusuna bütün şehirleri terörüde ortadan kaldırarak yaşanabilir dünya markası şehirler, türkiye’yi de dünya’nın yaşanılabilir önemli güzel güçlü ülkesi haline getirmeyi başaran recep tayyip erdoğan ve arkadaşları 31 mart 2019 yerel seçimlerinde bu hizmetin daha da ileri seviyede yapılaması konusunda göreve devam seferberliği içindedir.

  bu işin şakası yoktur ve maceraya da gerek yoktur. ya hizmet ya sefalet tercih edilecek .

  bize düşen sonucu ne olursa olsun, başından beri yerimizi doğru olarak seçmemiz ve doğru yerde durmamızdır. doğru yerimizde dimdik,sapasağlam olarak ayakta kalmalıyız.

  hizmeti hak için yapan, bunun içinde başarılı olanlarla her zaman sonuna kadar beraber olmalı ve yalnızca allah(c.c) rızası için hak davanın hizmet ehline, hizmetin markasına bütün gücümüzle desteğimizi vermeliyiz.

  unutmayalım ki yaşanılabilir şehirleriyle, yaşanabilir yeniden büyük türkiye ve yaşanılabilir yeni bir dünya için hepimiz mesulüz….
  --- spoiler ---
 • mahkemeler , tahkim mahkemeleri, uluslararası mahkemeler var bol sıfırlı kazançlar dilerim. hiç zaman kaybetmeyin.
 • bu tür rezaletler spor camiasında çok dönüyor. özellikle benim bildiğim savunma ve dövüş sporlarında torpil gırla şaşırmadım
  edit: sporu salla türkiyenin her alanında aynı şeyleri görüyoruz
 • hikaye baya tanıdık gelmedi mi size de?

  t: şahsım ülkesinde normal bir durum.
 • dayak yiyen rakip kıskanmıştır,
 • bu kaçıncı yaşanan rezalet acaba. uzun uzadıya anlatılacak o kadar adam kayırmaca var ki ,torpil dönüyor ki senede bir iki kere wushu fedarasyon rezaletine maruz kalıyoruz.

  yazar bir arkadaşımız ,yazılacakları yazıp çizmiş çoktan ; (#103291503)
 • rezalet gibi rezalettir. bir federasyon ancak bu kadar acınası, iğrenç bir hale düşer.

  (bkz: elif can yetim)
 • bir değil iki değil bu wushucuların kaçıncı rezaleti. akyüz ailesi olarak federasyona çökmüşler resmen. liyakat yerlerde sürünüyor. en kısa zamanda ya bu iktidarla ya başka iktidarla oraların elden geçirilmesi şart.
 • -hakemler kim?
  +vu benim, şuu annem! federasyon da zaten babamın sayılır!