şükela:  tümü | bugün
 • vecizenin bulunduğu iddia edilen link açılmamaktadır. büyük terbiyesizlik hakkaten.
 • sözlerin yeri aldığı haber için:(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…gazinhatti/18978032.asp)
 • “ben türkiye’yi zeki müren’e çok benzetiyorum. her şey yalan dolan üstüne kurulmuştur, her şey ikiyüzlüdür. bugüne kadar kimse zeki müren’in homoseksüel olduğunu söylemediği gibi, zeki müren’in kendisi de söylememiştir. zeki müren röportajlarında demiştir ki, ‘ben binlerce kadınla birlikte oldum’ ve herkes de bunu böyle yazar. türkiye zeki müren’dir çünkü.”

  okuduğunu anlayamayan editörlerin bir yeni oyunudur. adam ne diyor bu cümlesiyle? üstteki kalın bölümü okumak yetmiyor canlarım.
 • her homoseksüel-gay-eşcinsel geçen cümleyi "off çok homofobikler yaaa :((((((((((((88" diyerek yorumlayabilen insanların yine geleneksel bik biklerine başladığı olaydır. cümle yerine cümlenin geçtiği paragraf yorumlansa alakası olmadığı görülecektir. ve haluk bilginer doğruları söylemiştir.
 • (bkz: merhaba canım)

  "güneşe ve erkekliğe büyüyen vücudum
  düşüvericek ellerinizden ve
  bir gün elbette
  zeki müreni seveceksiniz
  (zeki müreni seviniz)"
 • haberin tamamıyla yerinde bir haluk bilginer tespiti. ha bak bu zeki müren i sevip saymamıza engel mi? değil, o ayrı.
 • ilgili ropörtajda haluk bilginer, britanya'nın zeki müren'i olarak kabul edilen freddie mercury'nin show must go on düsturuna da ayarı vermiş, "babam öldü, ben sahneye çıkıcam öyle mi? yok yea. eat my ass!" diyerek postasını koymuştur.
 • vatandaşın, "zeki müren de bizi görecek mi?" sözünü etmeye hiç gerek duymadığı, vergiler v.s. sayesinde hergün zeki müren tarafından bol bol görüldüğü, sonuna kadar katıldığım sözdür.
 • belki über düz olduğum için, belki eşcinsel olmadığım için benim de bir homofobik bir söylem olarak idrak edemediğim cümledir.

  hı şöyle bir şey var cümlede ki eşcinselliğini toplum tarafından eşcinselliğini saklamaya zorlanmış - bilmiyorum gerçekler nasıl ben böyle varsaydım - bir bireye, iki yüzlü demek sıkıntılı tabi. sonuçta evet ben eşcinselim demiş olsaydı, nasıl bir hayvanlıkla - dikkatinizi çekerim tepki demiyorum, malum halkımızı iyi kötü tanıyoruz hepimiz - karşılaşacağını bilemiyordu. iyimser olduğumdan belki ama, ya haluk bilginerin cümlesini iyi kuramadığını, ya da yazan gazetecinin düzgün cümle kuramamış olduğunu düşünüyorum.

  ama ikiyüzlülük konusunda genel olarak gayet yerinde bir cümledir. belki desteklediği örnek çok güzel değil ama bu her 3 insandan 2'sinin bu modda olduğu gerçeğini değiştirmiyor.