şükela:  tümü | bugün
47 entry daha
  • yazılanları okudum kimi sülün osman demiş, kimi a4 parçası demiş, kimi yalan dolan demiş. sülün osman kendinin olmayan köprüyü satıyor. burada ise gerçekten bir başka ülkeden küçük de olsa bir parça toprak almış oluyorsunuz ve dilerseniz gidip görebiliyorsunuz.

bu sayede bir avrupa ülkesi ile de resmi bir bağınız oluşmuş oluyor ve bu bağ ve toprak sahipliği sizin birleşik krallık ülkelerine `(ingiltere, iskoçya, galler ve kuzey irlanda)` yapacağınız tüm vize başvurularında size ayrıcalıklı değerlendirilme avantajı sunuyor. kendim bu ünvan sayesinde herkesin 3 haftada zar zor onaylanan ingiltere vizesi başvurumu aynı gün onaylattım oradan biliyorum. bu ünvandan önceki ingiltere vizem 13 günde çıkmıştı. varsa başka aynı gün vizesi onaylatan çıksın konuşsun. yani klavyeden sallamıyorum, test ettim onayladım. parasını sonuna kadar hak eden bir ürün.

bu da yıllık geleneksel iskoçya buluşması videosu. videoyu izlerseniz olayın gerçek mi yalan mı olduğunu anlarsınız.
    işte ıskoçya'da her yıl 12-14 mayıs arası yapılan ve tüm dünyadan toprak ve ünvan sahiplerinin katıldığı yıllık buluşma. oraya gittiğinizde sizi özel bir ekip karşılıyor. bölgeyi tanıtıp gezdiriyor. herkes kendi 1 m2'lik toprağını görüyor. orada ağaç dikiyor, doğayı geziyor, iskoç viskisi tadımına katılıyor vs...

buraya kadar okuyup videoyu da izlediyseniz şimdi tekrar düşünün derim, gerçek miymiş yalan mıymış?
  • (bkz: ne güzeldir ingilizlik)
    leydisi var lordu var
  • ben de bu ünvanlardan birinin almıştım hatta şu meşhur 2016 buluşmasına katılmıştık kız arkadaşımla. herşeyiyle muhteşem bi etkinlikti. bizimkinin videosunu bulabilirsem eklerim buraya da.

bizim de vizemiz aynı gün çıkmıştı hatta şok olmuştuk. normalde vize en az 2 hafta sürüyor. çünkü 2009'daki ingiltere seyahatimizde vizemiz 2 hafta sonra uçak biletimizin olduğu gün son saatlerde çıkmıştı oradan hatırlıyorum. isteyen istediği kadar laf etsin. parasını sonuna kadar hak etti bizim için.

burada laf edenler işsiz güçsüz cahil cühela tipler. o kadar ünlü ve zengin insan boşuna kapışmıyor bu ünvanları. sadece vize avantajı bile yeter. zaten herkes aptal bi ekşici ergenler akıllı. bu hayatta herkesin öncelikleri farklı. bizim için unutulmaz bir tecrübe olmuştu.
  • ayni gun vizenin cikmasinin sebebi o tapu degil, boyle seylere para harcayabiliyor olman.

sen hic korfez ulkeleri vatandaslarindan vize isteyen bati ulkesi duydun mu? ayni hesap.
  • 20 kayme kar etse. 40 bin çarpı 20 eşittir: 800 bin kayme. keriz silkeleme iyi para.
  • (bkz: leydi)
    (bkz: lort)