• sebebi: çok çok basit bir kaç saatte sonuçlanması gereken basit olaylar için bile defalarca emniyete ifade, savcılığa ifade, tekrar savcılığa çağrılma, her ifade öncesi hastaneden doktor raporu, derken aylarca peşinden koşturma nedeniyledir..

çalıştığım iş yerinde cep telefonumu çaldırdım, 1 defa emniyete 6 defa savcılığa gittim en sonunda oradaki kalemden abi boşver uğraşma en az 10 defa daha çağrılırsın dedi bıraktım.
  • "siyaset mahkeme salonlarına girdiği anda, adalet oradan çıkmalıdır."

guizot
  • geçmişi itaatle yoğrulmuş bir milletin hukuk bağlamında olması ve adalet araması yapısına uygun düşmemektedir.

son yılların gelişmeleri de bu duruma çok fazla katkı sağlamaktadır.

düzenleme: imla.
  • maalesef ulkenin buyuk bir cogunlugunun icinde oldugu durumdur. normal ulkelerde insan icine cikilamayacak ahlaksizliklar, yolsuzluklar bu ulke insaninin buyuk bir cogunlugu tarafindan normal ve olagan karsilanmaktadir.

kimse ucu kendisine dokunmuyorsa adalet talep etmemektedir.

toplumsal bir ahlak cokusu yasamaktayiz. en basit insani degerler bile kriter olmaktan cikmistir.

rusvet, yolsuzluk, ahlaksizlik, yalan, bencillik toplumun cogunlugu tarafindan kabullenilmis, hatta adalet arayan insanlar ezilmeye, yok edilmeye calisilmaktadir.

allah sonumuzu hayir etsin.
  • her toplum hak ettigi yonetimle idare edilir.barabas iktidarini secenler, barabas zihniyetiyle idare edilir. barabas ne midir?,! kotuluk ureten ve kotulukten beslenen zihniyettir.
hesabın var mı? giriş yap