şükela:  tümü | bugün
  • ilk önce tanım şudur: bir kaç sene içerisinde olması yükselen ihtimaldir.

beyler ve bayanlar. lütfen yazdıklarımı dikkatle okuyun, ciddiye alın.
    (bu arada imla kurallarında ve anlatım düzeninde biraz serkeş davranıcam bik bik ötmeyin)

yaklaşık on gündür sözlükte sürekli -muhtemelen aktroller tarafından- açılan başlıklar ve alkolle ilgili yazılan şeyler var. bunlar orneklendirmek gerekirse; hala icki icmek, 15 temmuzda icmeme kapmanyasi, icki icenin verecegi hesap falan filan.

buraya kadar hersey standart. tipik aktroll.

can alici nokta geliyor agalar; malum son yasanan olaylarla birlikte hukumet ciddi anlamda kibre donusen ozguven ve kinetik enerjiye donusen destekcilerini arkasina alarak bir takim calismalar icerisine girmistir.
    bakin herhangi bir kanitim yok sadece kendi dusuncem.
    o calismalardan biri de alkol ile ilgili cok cok yuksek ihtimalle. hukumet sosyal medya fareleri sayesinde son on-on bes gundur eksi sozluk ve diger sosyal medya mecraalarini kullanarak nabiz yokluyor, altyapi olusturuyor.
    yarin obur gun "alkol can aldi", "alkollu gencler dehset saciyor" gibi pr calismalari gorurseniz ana haberler ve sosyal medyada sasirmayin.

isin ozeti sudur: alkol yasaklanacak ve altyapi olusturuluyor. goreceksiniz.
  • bonzai artık nasıl patlar düşünmek istemiyorum.
  • yemez. imamlarin maaslari alkolden alinan vergiyle odenirken yemez. ulkenin ekonomisi alkol ve sigaradan alinan vergi uzerine kurulu amk hayatta yemez.
  • 2016 yılında sadece ötv'si 8 milyar tl vergi getirdiği için ihtimal dışı olan bir durumdur.
  • aktrollerden akplilerin analizini yapanlari ortaya cikarmis basliktir. ihtimal dahilinde bile olmayan troll sicmigidir.
  • ülke batar o kadar söyleyeyim. o yüzden yoktur öyle bir ihtimal. zaten alkolden, sigara'dan, araba'dan vs alınan vergiler olmasa bitmişti ekonomi.