• türkler zaten son 1000 yılda yeterince araplaşmış neyin ırkçılığı? diye sorarlar adama. türkiyede çekilen her hollywood filminde türkiye'den çok arabistan'ı görüyoruz.
  • din eksenlidir.

araplardan çok arap gibi davranan beyinsizler yüzündendir.
  • ırkçılık deyip geçmemek lazım. sanırım araplar'ın, yeryüzünde kendi emekleri ile elde ettikleri tek olgudur bu.

adamlar yüzyıllardır tırnakları ile kazıya kazıya kazandı bu antipatiyi.

dünya'da türkler'in bile sevildiği yerler varken, araplar konusunda insanlık konsensus oluşturmuş durumda adeta.
  • tuhaf olmayan bir durumdur.

buradan da bir mağduriyet edebiyatı yaratmak ise tuhaftır.

finli nasıl rus ile, yunan nasıl türk ile, meksikalı nasıl amerikan ile, alman nasıl avusturyalı ile, fransız nasıl alman ile yüzyıllardır şaka yollu dalga geçiyorsa biraz, ülkemizde de benzer bir durum vardır. honduras mı olalım herkezle şeker mis.
  • kayda değer değildir. esas sorun için:
    (bkz: türkiye'de türklere yapılan aşırı ırkçılık)
  • bu duruma pek rastlamadım ama türkiye'de arapların yaptığı aşırı ırkçılığa epeyce denk geldim .türkiye deki türklerin ve diğer ırkların varlığından rahatsız olmalarına ne gibi bir çözüm sunulabilir bilemiyorum.topluca ülkemizi mi terk edelim yani.
  • sen gel bi fatih e de bikac ay kal bakalim hangi gözle bakiyosun araplara. tamam müslüman adamlar ama görgü kurallarindan bi haberler. yolda yürürken gayet rahat şlap diye yapistirabilirler balgami ya da geceleyin gencleri bir araya gelip avaz avaz sohbet edebilir. donercileri donerin karsisinda sigara icebilir. vapurdayken bi adam gelip 3 4 kisilik koltuga ayakkabilariyla uzanabilir sonra kadinlar gelip üstünü orter biri ayakkabisini cikarir yok artik dersin. ha aynilarini turkler yapmiyo mu diceksin. daha az yapiyorlar ve yapanlari da bagrima basmiyorum.
  • kendini arap sananların olduğunu zannettiği ırkçılıktır. ulan kendi ülke insanımızın arasındaki sorunu çözdük de araplar kaldı.
  • müslüman olmayanlara karşı yapılan ayrımcılık kadar kötü değildir.
hesabın var mı? giriş yap