şükela:  tümü | bugün
  • nedenini anlayamadığım durum. özel geceler, davetler falan hariç etrafta etekli kadın göremiyorum. acaba toplumsal bir baskıdan ötürü mü, yoksa rahat bir kıyafet olmadığı için mi kadınlar artık etek giymeyi tercih etmiyor? yurtdışında falan bakıyorsun kadınların yarısı etek giyiyor. rahat olmasa niye onlar tercih ediyor? eğer tacizden, kötü gözle bakılmasından dolayı artık etek giyilmiyorsa vay halimize. bu işin sonu baş örtüsü takmadan veya en azından kafaya bir eşarp geçirmeden sokağa çıkılamayacak bir duruma evrilecek diye endişe ediyorum. eğer durum buysa türkiye'de kadınlar en temel haklarından birisi olan kılık kıyafet özgürlüğünü mahalle baskısı nedeniyle kaybetmiş demektir. ha tabi eteğin modası geçtiyse bilemem. kadın modasını pek takip etmiyorum açıkçası. ama aksi halde durum bayağı kötü gibi gözüküyor.
  • kendi adıma iki nedenle giymiyorum:

1. pantolona göre rahatsız olması ve hareketi kısıtlaması,
    2. sokaktaki öküz oğlu öküzlerin bakış ve laflarına maruz kalmaktan tiksiniyor olmam.
  • son zamanların güzel tespitlerindendir. etek giyen kadın kalmadı etrafta. sokakta öküz oğlu öküzlerin bakmaları da bahane olmamalıdır. kot giyince de götüne bakıyorlar. ayrıca uzun boylu kadınlara mükemmel şekilde yakışıyor etek.
  • etek giyene tecavüz edene indirim verilmesi, etek boyuna göre yollu, kaşar v.b. hakaretlere maruz kalınması olabilir. kesinlikle rahatsız olduğunu düşünmüyorum. mahalle baskısının ve yobazlaşmanın sonucu.
  • kadınlara pantolon giymek daha rahat geliyor ondandır.
    ama tabii türkiye şartları da malumunuz. kadınların çoğu ya mahalle baskısından korkuyor ya da sevgilisi falan izin vermediği için giymiyor.
    ama ben giyiyorum firil firil çokta rahat öneririm.*
  • bence etek harika görünmenizi sağlıyor. nesrin cevadzade'nin beyaz showdaki eteği gibi. tabi kaporta sağlam değilse bilemem. ama nesrin bir harika dostum. mayk dinliyor musun beni.
  • kadınlar küçüklükten itibaren etek giyince götünün görünmemesi gerektiği anksiyetesiyle karşı karşıya kaldığı için normaldir.
    "aman kızım düzgün otur" lafından bıkmıştır. etek boyu ne olursa olsun psikolojik olarak rahatsız hissediyordur.
  • baslik aramaya sadece etek yazmakla cikan 3-5 basliga bakilarak anlasilabilecek nedenlerdir. disari cikip okuz bakislarina maruz kalmaniza bile gerek yok, hizmet ayaginiza geliyor!
  • *giyilememesi