şükela:  tümü | bugün
  • kadın haklarından, eşitlikten bahsedilirken genelde kadınların ön planda tutulduğu ülkemizde dikkatle bakıldığında fark edilecek gerçek.

eşitlik sağlayalım derken kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz aslında. toplumumuzda erkekler, yaşananların neticesinde sapık, saldırgan, bencil, vahşi olarak görülerek dışlanıyor.

gece sokakta yürürken arkanızdan gelen erkeğin çok sevimli ve iyi niyetli olduğunu düşünmezsiniz. kesin sizi takip ediyordur ve niyeti kötüdür.

toplu taşıma aracında bir kadın “ bu adam beni taciz ediyor!” diye bağırırsa araçtaki insanlar sorgusuz sualsiz hedef gösterilen adamı linç eder. bir erkek “bu kadın beni taciz ediyor!” diye bağırırsa araçtaki insanlar adamın deli olduğunu ya da kamera şakası yapıldığını düşünür; hatta kadına iftira attığı için suçlayan linç edilebilir.

bence, pipisiyle her şeyi yapabileceğine inandırılarak büyümüş, pohpohlanarak topluma salıverilmiş, ruhsuz ve kaba bir şekilde davranmaya elverişli, geliştirmekten tek anladığı vücut geliştirme olan bu testosteron toplarını aşağılayıp dışlamak yerine rehabilitasyona yönlendirmeli, yontmalı, ehlileştirmeliyiz. eğitimle tüm olumsuzlukların üstesinden gelineceğine inanıyorum.
  • ezik bir erkek olarak* katıldığım.
  • (bkz: bahçıvan makasıyla cinsel organ kesen kadın)

başlığa aldanmayın, kapatın bunları bi yere mesajı veriliyor.

(bkz: mor delikanlılar derneği)
  • kadın-erkek eşitliğinden çok bahsedildiği halde erkek-kadın eşitliğinden hiç bahsedilmemesi durumudur, eşitiz ama kadınlar daha eşit.
  • (bkz: mazlum'u getirin bana)

filmlerde bile ezilenler hep erkek gördüğünüz gibi diyerek katıldığım tespit.
  • bir feminist ironisidir ama ironi mironi türkiye bir kadın cennetidir. bu kadın cennetini oluşturan da kadınlar tarafından güdülen türk erkeğidir.
    kadın kendisi için oluşturulan cennette yaşarken erkeğin ne yaptığını, nasıl bir süreçten geçtiğini önemsemez. bir türk kedi karakteri vardır kadında.
    erkek köle olduğu için hababam ister, daha büyük ev, daha büyük araba, daha çok para, kafası kadar pırlanta. zavallı mal erkeğimiz de bunları yerine getirmek için çabalar. karşılığında ise beklentisi basittir, konforlu bir hayat, düzenli seks. kadınımız erkeğin bunca çabasına rağmen bu iki basit olayı erkeği tımar etmek için kaşağı gibi kullanır.
    bir yerde ayarı kaçmış bir erkek görüyorsanız hayatındaki kadına bakınız.
    bu yazı kezbanizmin esiri olmuş kadınlara ithaf olunmuştur.
  • kız çocuklarının ve erkek çocuklarının yetim maaşından yararlanabilmesi adına konulan şartlar incelendiğinde görülebilen hukuki eşitliktir.

zaten ikisi için ayrı şartlar olması bile saçma, birisi evlat da diğeri piç mi?
  • erkek düşmanlığınızı da alın gidin kendinizi parmaklayın. bokunu çıkardınız iyice.

yani şunu yüzüme söyleyemeyecek tipteki kezolar gelip burda sıçıyor ya. sokakta görsem sümüğümü atmayacağım mıymıntı karılarsınız anasını satayım.
  • yakında "ıt's a woman's world"şarkısı yapılırsa şaşırmayacağım.