şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yobazlaşan kesime göre oldukça düşük.
 • baba vanga kehanetlerine göre 2070 de neredeyse tüm dünya ateist olacak fakat 150 yıl sonra avrupa kıtası dahil tüm dünyanın yarısından fazlası müslüman olacak.

  (bkz: baba vanga)

  edit: başlık altina soyle bi goz gezdirdim, hemen hemen her yazar, caylak degil yazar ankete inanmış bir vaziyette yorum yapmis, o kadar fena bir durum ki iclerinden biri cikip da dememis ki 5 milyon kisiyle yapilan ankette bende vardim. ankete katilan 5 milyon kisiden biri dahi bu ankete katilmaz mi arkadas? nasil bir balon haberdir bu, sozluk yazarlarindan biri bile suphe dahi duymadan oo fevkalade, harika vs. durumuna dusmus. ateistler zeki goygoylugu yapan saf cocuklar bunlar, biz de caylak olarak surunelim buralarda.
 • internet kullanımıyla doğru orantılı artmaktadır. hele bide 2010 kuşağı bi büyüsünler, toplumun farklı kademelerinde yer bulsunlar siz o zaman görün kaç ateist, kaç dindar varmış.
  ayrıca önceden de çok fazlaydı ancak kimsenin dillendirmeye pek cesareti olmuyordu.
  (bkz: sivas katliamı)
  (bkz: maraş katliamı)
  (bkz: çorum katliamı)
 • akp ve cemaatin büyük katkıları ile gerçekleşen durum.
  islamın arkasına sığınıp ya da islamı kullanıp; kadrolaşan, hırsızlık yapan, adam öldüren, tecavüzü meşrulaştıran, islamcı terör örgütlerini besleyen, muhafazakar olmayanları hedef tahtasına koyan, cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluğuna imza atan, din kardeşi ayağına ne kadar it kopuk arap varsa ülkeye dolduran, mezhepçi politikalar ile emevi hanedanına rahmet okutan, kendisine oy vermeyen müslümanları bile müslüman olarak kabul etmeyen, kpss sorularını yandaşlarına dağıtan, aynı soruları para ile satan, ölümlü liderlerini adeta peygamber gibi gören bir zihniyet var ülkede. bu kadar pisliğin gayet meşru bir şekilde pompalanması, birçok insanın islamiyetten soğumasına sebep oldu.

  yükselen bir diğer inanç ise şamanizm. arapçı ve selefi politikalar, türklüğün aşağılanması, türk kelimesinin neredeyse yasak bir hale gelmesi, şamanizm ve tengricilik inançlarının da araştırılmasına ve taraftar bulmasına sebep oluyor. mhp'den bağımsız bir şekilde teşkilatlanan türkçü ve turancı organizasyonların bir kısmı şamanist olduklarını hiç saklamadan dile getiriyorlar . tanıdığım birçok kişi, nüfus cüzdanındaki din hanesine şamanist yazdırmak için mahkemelere başvurdu. yılın belli aylarında şaman festivalleri düzenleniyor. orta asya'dan kamlar getiren türkçü gruplar, eski şaman ritüelleri eşliğinde bildiğin ibadet ediyor. mesela uludağ'da her sene böyle bir etkinlik düzenleniyor. ülkü ocaklarından yetişen ve bizzat tanıdığım bazı insanlar, açık açık kendilerini şamanist diye tanımlamaya başladı. bu adamlar mhp'den ve ülkü ocaklarından kopup, şamanist türkçü gruplara katılıyorlar.

  gerçek olan şu ki; akp ve tayfası ile cemaat yapılanmasının islamiyete verdiği zararı, haçlı seferleri bile veremedi. bu politikalar 10 sene daha devam etsin, ondan sonra gerçek bir anket ya da araştırma yapılsın ülkede yaşayan ve müslüman olmayan nüfusa dair. ortaya çıkan sonuç iki basamaklı sayılar ile ifade edilecek.
 • bayramdan sonra kimlikteki din hanesini sildirerek +1 kişi olarak nüfusu arttıracağım eylemdir.
  üşeniyordum hep.
 • biz müslümanlar için de iyi olan gelişme.ha şöyle gavursan gavurum de. gavuru münafığa tercih ederiz.
 • bu kadar rezillikten sonra az bile artmış..
 • inançlı biriyim fakat dindar olan toplumların icraatları sayesinde bu nüfusun dünya genelinde artacağına inanıyorum
 • benle konuşan olmadı lan bu sayıyı nasıl buldular?

  eksiktir o sayı. daha fazla olması lazım.