şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de ateizmin ve deizmin hızlı yükselişinde dini temsil ettiğini söyleyen ahlak fukarası güruhun çok büyük etkisi var. gençler, din buysa ben yokum diyor. sadece türkiye'de olan bir durum değil zira istatistikler ve araştırmalar ateizmin ve din dışı inançların ciddi bir yükseliş içerisinde olduğunu ortaya koyuyor bkz:https://news.nationalgeographic.com/…sing-religion/
    islam dünyasında ise korkunç bir yozlaşma kültürü egemen. farkında mısınız bilmiyorum ama iyi niyeti herkesçe kabul edilen bir avuç insan dışında müslümanlar dünyanın her yerinde en itici, istenmeyen insanlar kategorisinde artık. bu yalnızca işid vb. terör örgütleriyle de ilgili değil. çağdaş dünyanın değerlerine göre kendini yeniden konumlandırmak yerine red,inkar ve düşmanlaştırmayı seçen islam gitgide radikalize olup gerçek ile bağlarını tamamen koparma noktasına doğru gidiyor.
  • sadece mevcut siyasi iktidarla alakası olmayıp kuran okuyan insanlarında kısa yoldan ulaşabileceği ve ulaştığı bir gerçeğin sonucu olan istatistiksel verilerdir.

yaptıklarına bir karşılık ve allahtan caydırıcı bir müeyyide olmak üzere hırsız erkek ile hırsız kadının ellerini kesin. allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.(maide 38)

haram aylar çıkınca bu allaha ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. şüphesiz allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.(tevbe 5)

arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. bu sebeple, onlar allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. eğer bundan yüz çevirirlerse, onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.(nisa 89)

diğer bir takım kimselerin de hem sizden emin olmak, hem de kavimlerinden emin olmak istediklerini göreceksin. bunlar küfre her döndürüldüklerinde ona atılırlar. eğer bunlar sizden uzak durmazlar, sizinle barış içinde yaşamak istemezler, ellerini savaştan çekmezlerse, onları yakalayın ve onları nerede bulursanız öldürün. işte bunlara karşı size apaçık bir yetki verdik. (nisa 91)

hiçbir zulüm ve baskı kalmayıncaya ve din yalnız allahın oluncaya kadar onlarla savaşın. onlar savaşmaya son verecek olurlarsa, artık düşmanlık yalnız zalimlere karşıdır.(bakara 193)

onları nerede yakalarsanız öldürün. sizi çıkardıkları yerden (mekke’den) siz de onları çıkarın. zulüm ve baskı adam öldürmekten daha ağırdır. yalnız, mescid-i haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. kâfirlerin cezası böyledir.(bakara 191)

ey iman edenler! öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. bu, rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.(bakara 178)

allaha ve resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. ahirette de onlara büyük bir azap vardır.(maide 33)

ey peygamber! biz sana şu hanımları helal kıldık: mehirlerini verdiğin eşlerin, allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunanlar, amcalarının, halalarının, dayılarının, teyzelerinin kızlarından seninle birlikte hicret edenler. peygamber kendisiyle evlenmek istediğinde, kendisini peygamber'e hibe eden mümin bir kadını da öteki müminlere değil, yalnız sana özgü olmak üzere helal kıldık. onlara eşleri ve elleri altındakiler hakkında neler farz kıldığımızı biz biliriz. sana bir zorluk olmasın diyedir bu... allah gafûr'dur, rahîm'dir. (azhab 50)
  • https://www.google.com.tr/…iyen-rezidans-99341.html

şöyle bir haber okuyup, iktidarla birlikte gelen allah ile aldatanlar artıkça nasıl artmasın dediğim gelişme.
  • (bkz: dincilerin ahlaksız olması)

10 yıl evvelinde, yazılı en çeşitli argüman, savunma metnini yazanlardan biriyim, bir tık ötesi harun yahya.
    o noktadan buraya.
    biraz fazla kurcalayınca, aklın yolu bir işte...

yaratıcı varsa, sorguladığım için beni anlar.
    anlamıyorsa, zaten yaratıcı değildir, benim de endişelenmeme lüzum kalmaz.
    win-win.

ek: a haber'den başka kanal izlemeyen hödük gelip "burjuvazi bikbik, çığ gibi büyüyoruz çığ" diye anırıyor. işte bir nedeni de bu bilgisiz gerzeklerle aynı kategoride anılmamak. şayet bunlarla aynı şarap derelerinden nemalanacaksam, evde kaçak da üretirim ben sorun değil.

ek ii: ateizm ve deizm eğilimini iskandinav yaşam tarzına "özenmek" olarak algılayacak kadar sığ ve gerizekalı muhattabınıza da şu soruyu sorun "sen arap özentisi misin damarını tokmakladığım?"

ek iii: "yeni gördüm, geçmek ayıp olacak" diyen bademle tüm gün tartıştım, mesajlaşma bittikten sonra ayak yapıp bu girizgahla entry kasmış. *

yukarıdaki cümlenin aptallar için özeti -> "10 yıl önce makaleler yazdım ve bunlar bazı popüler mecralarda kullanıldı stop sonra deist oldum stop sorgulayan insanın sonu elbet budur" gibi, basit, ilkokul düzeyinde bir cümleyi algılayacak zihinsel yetilerden ırak bazı tiplerin, islam ahlakı argümanı altında edepli konuşup, sabır ve ısrarla başlangıç seviyesinde bir türkçe ile 3-4 kere açıklanmasına rağmen yine anlamayıp, harun yahya gibi bir aptalın adı geçtiği için onun üzerinden idiocracy gibi bir terminolojiyi cümle içerisinde kullanmaya çalışmasını ise hazin bir şekilde izledim. gerzekliğin ilacı ve tedavisi yok maalesef. hödüğe götüyle anladığı cümleyi anlatsan da gelip burada ağlıyor, ama öte tarafta kibar badem. bu eki de listemize "sebep" olarak ekleyebiliriz. kendisini zeki sananı da aptal.

merak eden için yanlış anlama düzeyi aynen şu: "yani diyorsunuz ki ben de inançlıydım, ama inancı savunmaya kalkmanın bir adım ötesi harun yahya olmaktır". *
  • biraz okuyan araştıran,sorgulayan, dünyayı takip eden insanların bilimin ilerlemesi ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte doğru yolu bulması olayıdır.

bu konuları görünce de aklıma hemen şu arkadaş geliyor.

defol git artık hafızamdan defolll :(
  • diyanetin nasa'dan daha yüksek ödenek alması, din derslerinin seçmeli diye haftada
    8-1 0 saat dayatılması, tv'lere ha bire din hocası çıkması ve dini bir iktidara rağmen olandır. camilere düzenli giden cemaat sayısında, özellikle genç nesil anlamında, resmi açıklamalara göre bile düşüş vardır.
  • güzel bir mutluluk vermektedir.

sırf bu istatistikteki bir sayı olmak için bile siktirolup gidilmez türkiye'den :)
  • twitter, facebook vs gibi sosyal medyalarda insanların bilgiye daha rahat ulaşabilmeleri sayesinde olduğunu düşündüğüm hadise.
  • çoğunluğun inandığı dine bakıp, zerre hayır göremeyip, aksine sırf zarar ve ahlaksız gördüğü için normaldir. türkiye'de yaşayan müslümanlar, sınava tabii insanlar değil; tanrıdan bayiilik almış gibi davrandıkları için ve her şart ve koşulda hatasız, kusursuz ve mağdur olmaları sebebiyle, bu süreci hızlandırır.
  • doğru olmayan bir şeydir. tabii batıda burjuvazide tavan yapınca hayallerle yaşayıp her bir şeye inanman da kaçınılmaz oluyor. mesela şu an ateizm ve deizm gibi şeyler sadece iskandinavya ve fransa'da popüler. zaten de hep öyleydi. onun dışında sen birleşik krallık'a git bakalım nasıl orası. çığ gibi büyüyoruz çığ. batı medyası sana tabii ki öyle söyleyecek. ne diyecekti islam çığ gibi büyüyor falan mı diyecekti? avrupa'da islamiyetin ilerleyemediği ülkeler polonya ve çek cumhuriyeti'dir. onun dışında müslümanlar her yeri örümcek ağı gibi sardılar. bu arada, müslümanların itici geldiğini kime göre neye göre söylüyorsun? hiç de öyle bir şey yok. içinizdeki aşağılık kompleksini seyretmenin verdiği haz hiçbir şeyde yok şu günlerde. burjuvaya da bak türkiye'de ateizm ve deizm büyüyor diye seviniyor ve o da yetmezmiş gibi müslümanlar artık çok itici diyor.

peki bak iyi oku şimdi şu dediklerimi:

--- spoiler ---

leh kızı: sizin türk kızları buraya gelip erasmusta bizim leh erkekleriyle yatıyorlar, barlardan çıkmıyorlar, örtülü de değiller. kültürünüz ve islamiyette böyle şeyler var mıydı?

ben: yok canım onlar ateist olanlardır veya dinini bilmeyen türk kızlarıdır yani bizdeki laik rejim biraz değişik. yoksa öyle bir şey kesinlikle söz konusu değil.
    --- spoiler ---

ulan yine kıyamadım size. isteseydim yerden yere vurur, köpek gibi size özeniyorlar sizin gibi yaşıyorlar sizi it gibi kıskanıyor zavallılar da derdim. tabii böyle söylememe rağmen içinde ukte kalmıştı garibimin. yani sen ne kadar da burada ateist olduğunu, ayyy yaşasın ateizm büyüyor islam terk ediliyor diye zırvalasan da, avrupalı seni müslüman biliyor canım. boynuna kocaman haç kolyesi de taksan seni hep müslüman bilecekler.

bugün abd gibi islama en anti olan ülkede bile senede 150 kişi müslüman oluyor ki, bu söylediğim tek bir eyalette geçerli. orada siyahi bir müslümanla konuşmuştum, cemaatine gelip müslüman olan sayısını söylemişti. yani düşünün bir camii var ve oraya senede 150 amerikalı gelip müslüman oluyor. medya sana bunu söyleyecek kadar aptal değil ekşici burjuva. hadi işine.

edit: kaynağa tıklayıp bakmadım bile gerek yok. çünkü neyin ne olduğunu biliyorum.