• sadece bakan olmaktir.
    gerçekleri görmekten uzaklasmanin mevkîsine konmaktir.
  • görgüsüz olmaktır. aç gözlü olmaktır. din propagandası yapmaktır. din propagandası yaparken halkı sömürmektir. bu liste böyle uzar gider.
  • acayip kıyak bir iştir. deli gibi para kazanırsın ama yine de geçinemediğini iddia ettiğin zaman derhal %100000 zam alırsın, bakansın sonuçta yalan söyleyecek halin yok. doğalgaz zammı yüzünden üşüyen vatandaşa "az kullan", gözleri görmeyene "iş vermişiz, daha ne istiyorsun" dersin rahat rahat, düşüncelerini milletten saklayacak halin yok ya! dokunulmazlığın vardır mis gibi, herkes bir hürmet bir saygı gösterir, "höt!" dedin mi önünü iliklemeyecek, istediğini yapmayacak adam yoktur, istersen toplantılarda uyu, çok yoruluyorsun sonuçta o kadar davette, gezide. canın sıkıldı mı halktan birilerini huzuruna çağırtıp takla show bile yaptırabilirsin. şanslılarsa senden üç kuruş sadaka da alırlar.

çocuğum büyüyünce bakan olmak isterse, "durmak yok yola devam çocuğum, aferin sana." diyeceğim.
  • gören olma kriteri gerektirmez.
  • son 10-11 yıl için koltuk doldurmaktan ibarettir. fakat bu süreden öncesini de unutmamak gerekir. zira kemal derviş, ismail cem, bülent ecevit gibi insanların da bakanlık yaptığını da unutmamak lazım. ayrıca türkiye'nin siyasal yapısının hala gelişmekte olduğunu belirtirsek*; bu tarz ülkelerde makamlar birer araç olarak değil, birer amaç olarak ilgili halkın zihninde imajlanır*. bu durum da, siyasilerin o makama o saik ile yaklaşmasını doğurur.*

not: başbakanlık da bir bakanlık makamıdır. inanmayan varsa açsın anayasanın 101. maddesi ve devamını. yürütme olarak cumhurbaşkanından sonra bakanlar kurulu demektedir ve bakanlar kurulunun içinde başbakanı ele almaktadır. neyse niye bu kadar detaya girdim ben de bilmiyorum. umarım bir şey verebilmiştir bu yazım. saygılar...
  • aynı zamanda trene de bakan olmak.
  • herhangi bir yeteneğin aranmadığı meslek grubudur. bildiğin vasıfsız elemanlar sınıfına girer
  • hayatlarındaki en büyük başarı halı saha maçlarında hat trick yapmak olmak tiplerin atıp tuttuğu olgu. bakanların pek çoğunu ben de beğenmiyorum da açın bakın bakalım o atıp tuttuğunuz bakanlar hangi üniversiteleri bitirmiş neler yapmışlar nerelerde çalışmışlar? sizin tek derdiniz vize finalken adamlar okul birinciliğine oynuyorlar yurt dışlarında eğitim görüyorlar. ayrıca bakanların pek çoğunun meclis oturumlarına yorgunluktan uyuyakaldığını da görmüşsünüzdür. sonuçta tüm mesailerini bu işe harcıyorlar ve adamların aile hayatı dahi olmuyor.
  • bir boka bakmıyor olmaktır.
hesabın var mı? giriş yap