şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "-esittir dogan medya" diye devam eder...
 • 15-20 senede nereden nereye geldiği hakkında fikir sahibi olabilmek için seyrediniz:

  http://alkislarlayasiyorum.com/…davul---zurna---saz

  bu videoyu izleyiniz, sonra videodaki necmettin erbakan görüntülerinin yerine hayalinizde recep tayyip erdoğan görüntüleri koyunuz (lakin dikkatli olunuz. eğer bunu hayal ettiğiniz bir anlaşılırsa faturalarınız her ay iki misli gelmeye başlayabilir, mahkeme kararıyla beyninizin şalteri indirilebilir). türkiye'de basın özgürlüğünün 15-20 senede ne kadar ileri(!) gitmiş olduğunun farkına varacaksınız.

  alem gidiyor mersin'e, biz bırakıp mersin'i gidiyoz tersine.

  not: dikkat ettiyseniz bu entry'de "bu durumun bütün sorumlusu iktidardır" denmiyor. sadece bu videoyu izleyerek basın özgürlüğünün seyri hakkında yorum yapmak da pek tabii ahmaklık olur. lakin bu video yıllar önce televizyonda neler yapıldığının güzel bir örneği. bugün böyle programlar yayınlansa yine herkes gülmekten karnı ağrıya ağrıya izler. eğer reytingin her şey olduğu bir piyasada reyting alması garanti olan programlar yayınlanmıyorsa da durup bir düşünmek gerekir arkadaş.

  not2 :

  --- spoiler ---

  monte1:

  - peki hocam, hülya için değerlendirmeniz nedir?
  - erbakan: dünyanın en büyük pompalarından birisidir.

  monte2:

  - peki hocam, sevda demirel'in silikonlu göğüsleri hakkında görüşünüz?
  - erbakan : yukarıdan aşağıya inceledim!
  - peki inceleme sonrası sevda hanıma ne dediniz?
  - erbakan: uuuu, şişir babam şişir. patlatacaksınız yahu!

  --- spoiler ---
 • geldiğimiz nokta için; http://en.rsf.org/…ess-freedom-index-2009,1001.html

  dünyada 123. sıradayız. hey yavrum hey, ne büyük başarı...
 • 4 senedir tanim yapabilen cikamamis, siz hayal edin artik nasil bir ozgurluk oldugunu. (bkz: durmak yok yola devam)
 • türkiye'nin dünya siralamasinda hayli geride olmasinin tek sebebi bugünlerde yasanilan gelismeler degil,
  "atatürk, azinliklar, etnik kimlikler, kürt sorunu" ile alakali dogru düzgün yazamamasidir.
 • hakkında yorum yapıcam ama tutuklanırım diye korkuyorum...
 • dünya basın özgürlüğüne vurulduğunda, 178 ülke arasında 138. ülke olmaya kadar gerilemiştir. iktidar tarafından baskı uygulanan, pon pon kız misali bir duruma bürünmüştür.
 • ergenekoncuların tutuklanması ile birlikte hatırlanmış kavramdır. televizyonda gazetelerde gazetecilere tarihin en büyük baskısı, darbe döneminde bile bu kadar baskı yoktu gibi zırvalar dolaşıyor ortalıkta. sabah akşam kaset şantajcılarının gözaltında olması basın özgürlüğünün ihlali gibi ortalık velveleye veriliyor.

  kenan evren'e destek verdikleri için kendileri darbe döneminde hiç baskı altında kalmamış olabilirler ama en azından yıllardır kürt gazetecilerin baskı altında olduğunu biliyoruz. kısa bir araştırma ile gazetecilerin ne kadar baskı altında olduğunu görebiliriz.

  şu saatlerde ntv'de basın odası programı, cnn türk'te tarafsız bölge programı var. her iki programda da gazetecilerden üçü akp'yi eleştirirken biri savunuyor. bazı kanallarda ise tersi bir durum muhtemelen söz konusudur. yani televizyonlarda kabaca yarı yarıya akp eleştirisi-ergenekon savunusu var. gazetelerdeki köşe yazılarına bakınca da hemen hemen benzer bir durum var. köşe yazıların yarısından fazlası akp eleştirileri ile dolu. hadi yarı yarıya olduğunu düşünelim. yani televizyonlarda her akşam 30 civarında gazeteci alabildiğine akp eleştirisi yapıyor. gazetelerde ise hergün akp'yi eleştiren 50-60 köşe yazısı yazılıyor.

  türkiye'de basın özgürlüğünün yeterli olmadığını bende düşünüyorum. insanların yazdıkların ötürü hapis edilmeleri kadar kötü bir şey olamaz. fakat kimse de kalkıp bize gazeteciler tedirgin, yazamıyoruz, darbe dönemi falan filan demesinler. yani eğer yazamıyorsanız hergün çarşaf çarşaf çıkan yazılarınız ne? her tartışma programında maşallah rahat rahat konuşuyorsunuz.

  bu akşam banu güven ile artı programında ismail beşikçi konuktu. program başlarken benim aklıma geldi acaba ismail beşikçi daha önce hiç televizyona çıkmış mıydı? derken banu güven söyledi. ismail beşikçi ilk defa bir canlı yayına konuk oluyordu. yıllardır bizim özgür basınımız ismail beşikçi'yi bir programa çıkarmaya cesaret edememiş. o zamanlar basın özgürlüğü vardı da siz mi tercih etmediniz? yada hangi apoletlilerden aldığınız emirlerle kendisini programa çıkaramadınız. yada hangi savcıların ricalarını kırmadınız? andıçlar yayınlanırken hangi meslektaşlarınızın yanında durdunuz ve özgür haberler yaptınız? biraz insaf!
 • (bkz: #22496184)