şükela:  tümü | bugün
  • uygun iklim tipi olmamasindandir. ben denedim tutmadi haci, cicek bile acmiyor agac.*
  • diyelim ki sahalar yapıldı, takımlar kuruldu, oyuncular bulundu, lig başladı falan. daha ilk maçta çıkan bir tartışmada o beyzbol sopalarıyla birbirlerine bir dalar beyzbolcular, ne ağız kalır ne yüz. ilk maçta kapanır olay.
  • yakın bir zamana kadar bir federasyonunun olmamamasıdır. neyse ki şu an böyle bir federasyonumuz var. (bkz: http://www.tbsf.org.tr/)
  • turk babalarin cocuklarina yeterince "bugun biraz top atmak ister misin sampiyon?" dememesinden kaynaklanmaktadir. oysa biz de haftasonlari babamizla mal gibi karsi karsiya dikilip birbirimize top atip dursak az sammy sosa cikartmazdik.

p.s. farkindaysan cumlemi sammy sosa ornegiyle bitirdim sozlukcu... sammy sosa, biliyorum yani bu isi.
  • maçlardan (oyunlardan) sonra tartışılacak muhtemel hatalı pozisyon sayısının futboldakine göre düşük olması. sporun bizim ülkemiz insanı için, hatalı pozisyon tartışamadıktan sonra hiçbir anlamı yoktur. ayrıca ülkemize beyzbol ve ligi gelmemişse bu tamamen acun ılıcalı'nın ve geç kalmış girişimciliğinin suçudur. gerçi ucunda para olsaydı bugüne kadar bin kere beyzbol işine girmişti o da ayrı konu.
  • sponsor bulunamamasıdır. bugün bana gelseler ben bile, de yürü git, diye kovalarım gelenleri. her kuşu siktik, bi' leylek kaldı zaten.
  • atletik yapılı sarı pipi sayısının (vurucu işte), orrospuçocuu kılıklı ve ukala olan şişman velet sayısına (topu yakalamaka görevli götveren) oranının çok düşük olması nedenlerden biridir.
  • beyzbol'un hala toprak sahada oynanıyor olması bu spor dalının gelişimini engelleyen birinci unsurdur. yapın çim sahaları bakın ligin kalitesi nasıl yükselecek.
  • ülkemizdeki nargile kültürünün etkisiyle ortaya çıkan bir sorundur. tütünü çiğneyip tüküremeyen insanımız motive olamamakta, dolayısıyla beyzbol oynayası gelmemektedir.