şükela:  tümü | bugün
1495 entry daha
  • açılabilecek en klişe başlık olmuş. daha evrimin okullarda yasaklandığı (ki yeni de değil, pek sevgili leş 80 darbemizin önderleri bildiğim kadarıyla bu pek de bir yerinde, bilimin en temel basamaklarından birini, aman çocuklarımız dinsiz olur yetişirse diye daha o zamanlardan müfredata sokmamış mı lan?), eğitim sistemimizin sanırsam hala üç dua ezberle, ezberle ezberle geç ekseninde olduğu, zaten ülkede kalmayı seçen bilim insanlarımızınsa (sadece prof dr. öget öktem tanör'ün onca yıldır siyasetçe önünün kesilme örneği yeter!) tepedeki saygın isimlerimizle aynı fikirde olmamasıyla bile akıl almaz biçimde harcanmaya çalışılması (o da yetmez misal sedat peker gibi biri çıkıp açık açık kitlelerin önünde tehditten de beter bir nefret suçu, rezilliğiyle üstlerine gider), zaten başlı başına kocaman bir rezillik.

    arkadaşım alanında, bilimde saygın yerlere gel, gelişmiş ülkeler sana her kolaylığı sağlar, sağlıyor, olanaklarını seferber ediyor haliyle, istersen abede başkanını eleştir, yerin dibine sok. e adamlar kompleksli, idiot ötesi geri zekalı değiller. niye gelişmemiş ve çok daha beteri, öyle bir hedefi bile olmayan ülkelerde değil önlerinin açılıp saygı duyulması, neredeyse hiç bir fırsatın yaratılmadığı bilim insanları kalmayı tercih etsin? insanın vatansever bir yanı varsa bile böyle rezil örneklerle her fırsatta harcanmaya hazır yerlerde, ortamlarda bulunabilmesi kimlerin işine geliyor amk? sonra kalk çomar diyarı deyince... elindeki sınırlı değerlerin kıymetini bile hala anlayamamak...

    arkadaşım çomarın önde gideniysen kalk o koca kafanı iki dakika düşünmeye, doğru düzgün iki şey okumaya harca da, zerre haz etmediğim abede'nin niye bunca beyin göçünü çektiğini bir gör. (he onlar da trump gibi bir mal başarına geçince haliyle isyan ediyorlar. siyasi nedenlerden baş kaldıran sınırlı kesimi değil, oranın bu ve benzer temel özgürlük anlayışını tehdit edenlerini en azından eleştiren bireylerini kast ediyorum. yoksa siyasetin de, günü birlik tepedeki devlet başkanı bilmemnelerinin de amk, banane onlardan, bize ne lan!)

    son olarak herhalde denebilecekse; kocaman, köklü bir ülke niye birilerince kandırılıp kandırıp durur? niye hala işler kaldığı yerden yine güllük gülistanlık aynı şekilde ya da daha da beter bir zihniyet, hatta sistemiyle devam eder? başkanlıkla yönetilen ve bazı idiotların ne var yani, abede'de de başkanlık yok mu diyenleri gitsin iki dakika baksın, orada bir isim çıkıp, üç dönem tepedeki nüfuzlu koltuğunda kalabilir mi? sadece beş yüz yıllık bir ülke nasıl ve hangi alanlarda kendini bir anda geliştirebilir? kuzey kore olup, kendi çapında dünyaya meydan okumak mı, yoksa beğen ya da beğenme, leş, egemen de olsa, dünyanın en gözde çekim yeri olmak mı?
45 entry daha