şükela:  tümü | bugün
  • ıki sebepledir. birincisi yer. camasir makinesi zaten cok yer kaplarken bir de kurutma 90m2 evlere sigmaz.

ıkincisi, kurutma makinesi kumasi cok yipratir. kullanmayanların bilmediği bir gerçek var. sürekli kurutmayla kurutulan kıyafetler pamuklanmaya baslar. ya da kolayca deforme olur. mesela havlular bir süre sonra yırtılır. hele jeanler... incecik olur.

bu arada öyle şak diye kurutmuyor. nereden baksan, 1,5 saat dönüyor yine o makine. kendi tecrübeme göre çamaşır odasına 1 ufo koymak aynı sürede aynı performansı sağlıyor. üstelik çamaşırlar da yıpranmıyor. üstelik odayı da ısıtıyor.
  • elektrik ucuz bir şey mi?
  • güneşin bol ve bedava olduğu memlekette çevrecilikten de uzak bir çözüm olarak masraflı ve bildiğin kötü bir yöntemin aracı olmasındandır. ayrıca çamaşırları yıpratıyor.
  • almayanlara sesleniyorum, ben de bir zamanlar gerek görmüyor ayrıca yer kaplayacak diye olumsuz yaklaşıyordum. sevgili eşim her ne kadar ben inat etsem de kendisi beni dinlemeyerek gidip kurutma makinasını aldı. sağolsun ne kadar teşekkür etsem az.
    *eşyaları küçülttüğü söyleniyor yok öyle birşey, dolap kuruluğu denen bir opsiyon var, kuruyorsun makinayı bitince alıp katlıyor dolaba yerleştiriyorsun.
    *çamaşır asma gibi bir dert ortadan kalktı
    *özellikle kışın evin içinde askılık açıp ıslak kıyafetler nedeniyle oluşan neme maruz kalmıyoruz, özellikle sağlık açısından çok yararlı
    *ev eskisi kadar tozlanmıyor, çünkü kıyafetlerden çıkan tozlar toz haznesinde birikiyor, özellikle siyah kıyafetler harika görünüyor
    *yumuşatıcı kullanmaya gerek yok, eşyalar yumuşacık oluyor
    *eğer makina durup içinden çamaşırları sıcak sıcak çıkarırsanız ütü bile gerekmiyor, elle düzleştirip katlayınca yeterli oluyor.
    *sadece kışlık akrilik ve yünlü kazakları makinaya atmayın, bozulur.
    *birde makina durunca çamaşırların içinde soğumasını beklemeyin, kırıştığı için katlayıp yerleştirmek yerine ütü gerekebilir.
    evet eğer siz de hala olumsuz yaklaşıyorsanız yazdıklarımı bir daha okuyun, ve firmaların kampanyalı ürünlerinden gidip bir tane alın. çok rahat edeceksiniz.

edit; marka soranlar oluyor, evdeki tüm beyaz eşyaları kullandığımız markadan almıştık, bir de kampanya vardı, pek araştırmadık yani.

buraya çamaşırdan çıkan nem hakkında yorum yazmıştım sildim.
  • evlerde yer yok ondan.
    bizim milletin evinde "her bir şey vardır, ama hicbirsey yoktur"
    çamaşır makinası hala bazı evlerde mutfağa konuyor antreye konuyor. adam birde kurutma makinası alıp nereye koyacak.
  • 1) elektrik tüketir.
    2) çevreci değildir.
    3) çamaşırları yıpratıyor.
    4) yer kaplıyor.

as balkona, oh. hem de ultraviyole ile mikroplar da kırılır. memleket güneş... bir de yaz günü.

yaz günü kurutma makinesi reklamı mı olur? kim yaptırıyorsa artık...
  • çük kadar evlerimiz var maalesef.
  • nedeni bu alet için özel bir yer ayrılmamış olmasıdır. bizim insanımız evinde eksik bir şey olsun istemez. bulaşık makinesi için boşluk varsa onu doldurur. çamaşır makinesini söylemiyorum zaten.

mütahitler kurutma makinesi için de özel bölüm tasarlarsa orası mutlaka dolacaktır. türk evi evren gibidir; boşluk kabul etmez.
  • ıslak çamaşırı evire çevire çırpmak gibi bir terapiden mahrum bırakıyor ondan.

ayrıca insan içine çıkacak kalitede bir şey aldığında hop hop hop makinede kurutmak yok diyor.

hatta çoğu elde yıka diyor. kalite arttıkça daha da hassaslaşıyor eşya, mavi leğende dere kenarında yıka yazacaklar yakındır. ters giden bir şeyler var. evet
  • 9 ay güneş alan bir ülkede arabistan‘ da çizme satmaya benzetmekle açıklayacağım durum