şükela:  tümü | bugün
 • oecd’nin, üye ülkelerdeki cinsiyet eşitsizliği üzerine yayınlanan raporunda bütün istatistikler bir araya getirildiğinde türkiye, cinsiyet eşitsizliğinin en fazla hissedildiği ülke olarak yer aldı.

  http://siyasihaber3.org/…la-hissedildigi-ulke/68227
 • (bkz: kezofeminist mıknatısı başlıklar)

  oooff offf

  --- spoiler ---

  rapora göre; genç kadınlar eğitime ulaşmada geçmişe göre daha iyi bir durumda ama üniversitede fen, matematik ve bilgisayar bölümlerini seçmiyor.
  --- spoiler ---

  https://www.youtube.com/watch?v=kbis4qtsjcg

  --- spoiler ---
  kadınların sosyal, ekonomik ve siyasi alanlarda erkeklerin arkasında kalması için hiçbir neden yoktur.
  --- spoiler ---

  var ama değiştiremiyoruz maalesef. mesela o çok şikayetçi oldukları cinsiyet rollerinin onlara yan gelip yatma/değer üretmeden insandan sayılma hakkı vermesi gibi

  --- spoiler ---

  oecd ülkelerinde kız çocuklarının ve genç kızların eğitime olanaklarına erişim açısından erkekleri yakaladığı ancak çalışma hayatında hâlâ erkeklerin gerisinde olduğu anahtar bulgulardan biri oldu
  --- spoiler ---

  bakın bu ilginç değil mi? kadınlar erkekler kadar eğitim görebiliyorlar ama nedense çalışma hayatına girmeleri "engelleniyor".

  tanım: dünyanın her yerinde olduğu gibi erkekler aleyhine olan eşitsizliktir. kanıt mı erkek canı o kadar değersiz bir canlı ki şu olayı sallayan yok:

  (bkz: aydın uluk'un şüpheli ölümü)
 • gecmisten genlerimize islemis olan birtakim reflekslerin nüks etmesi durumudur. gecmisi on binlerce yil ile degil, son bin ya da bin besyuz yili degerlendirerek dusunmek yeterli olacaktir.
 • az sonra red pill başlığına dönecek olan gerçektir.

  trigger alert: yazdıklarına bak herifin, daha durun geliyor. evet çok güzel çürütmüşsün ülkendeki cinsiyet eşitsizliğini. şimdi erkek hakları için hiç bir halt yemeyen ve yemeyecek olan amerikan mra istatistikleri, motor-kaşar kadın anlama yöntemleri ve 'meriçsin meriiiç' ağlamaları bekliyoruz.

  kişisel gelişim hareketi değil, ekonomik zeka testi mübarek.

  red pill erkeği, temsili
 • cinsiyet rollerinin uygulanması ve insanlara dikte edilmesi bütün kadın, erkek, arada ve dışarda kalmışları negatif etkiliyor. atanmış cinsiyeti erkek olanların üzerinde müthiş bir baskı olduğunu kabul ederek, kadin olanlara dünyayı cehenneme çevirdiği de bir gerçek.
 • kadınların neden olduğu eşitsizliktir. neden türkiye bir bakmak lazım. yurtdışına gidenler bilir kadınlarda muazzam bir özgüven, kendisine yetebilme söz konusu.

  türkiye'de ise kadınlar hemen her şeyi erkeklerden bekler. ev hanımı diye bir meslek var ülkemiz de. yadırganmıyor. peki tam tersi olsa yani adam evde oturup kadın para getirse bizzat kadınlar tarafından tiksinç bir erkek olarak gözükecektir.

  ama toplum bizim ses çıkarmamıza izin vermiyor denilebilir doğrudur fakat bu biraz kaçmak oluyor. erkeklerin dominant olması rahata geliyor kanımca. bir kadın bir erkeğe bile açılmıyor en basiti. çünkü evlilik teklifide, açılmakta erkeğe biçilmiş bir görevdir.
 • "garip bir şekilde erkekleri de kötü etkileyen eşitsizlik" mi? türkiye'de iş hayatında en çok zorlanan kesim erkeklerdir, iş hayatında kadına yapılan pozitif ayrımcılık dünyada 1. heralde.

  eğitim konusunda da bu böyle amerikada cinsiyetçilik diye ağlayan feministler istatistiklere baktıklarında stem alanında eğitimi seçen kadınların sayısının daha az olduğunu görünce kafalarını duvarlara vuruyorlar. türkiyede de durum aynı çoğu öğretmenlik, edebiyat vs gibi para kazanması zor mesleklere girip stem alanında eğitimini yapmış bu alanda çalışan zengin koca arıyorlar. çünkü işin kolayı böyle işliyor.
 • eşitsizlik bir tarafa avantaj sağlamıyor. erkekler de çok ağır şekilde eziliyor bu ülkede.
 • eşitsizlik değil boru gibi kadınların avantajı var.
 • yok bunun nedeni kadınlar, yok bunun nedeni erkekler. hayır efendim bunun nedeni herkes. herkesin doğruyu değil de işine geleni yapma isteği. kadının canı çalışmak istemiyor mu güzelliğiyle prim mi yapmak istiyor, eşitsizlik ona göre uygun. erkeğin babadan kalma parası, şirketi mi var, kadınını sahiplenme içgüdüsü olan onun yerine düşünmek ve karar vermek isteyen bir çomar mı, eşitsizlik ona uygun. başımıza ne geldiyse bu işine geleni yapanlar yüzünden geldi, geliyor ve gelecek. kültür de din de onları destekliyor.

  bu millet kolaycı, çıkarcı, sürü psikolojisi olan bir millet. toplumlar değişir, gelişir, ilerler, geriler. umudum hep var. belki bir gün ahlak olarak daha ilerleriz de, işimize gelmeyen durumlarda da insanlara hakkını teslim etmeyi öğreniriz. belki bir gün...