şükela:  tümü | bugün
 • corona testinin sadece yurt dışı temaslı ve yüksek ateşi olanlara yapılması .peki ya grip ya da zatüre olduğunu sanan diğer insanlarda da bu virüs var da test yapılmadığı için bilinmiyorsa !
 • iyi yönetiliyor demek mecburiymiş...
 • (bkz: ihtiyat akçesinin hazine'ye devredilmesi)

  olası bir karantina ilanında bütün millet aç.
 • en azından bakanımız bilgi veriyor. ortak düşman geldi. umarım dünya artık savaşla ekonomiyle birbirine çelme takmaktan vazgeçer artık.
 • rahmetli levent kırcanın ekonomik kriz yok. kabul etmiyorum skecini anımsatan durum.
 • yalaka tayfası karşı çıkacak ama yönetilmiyor. parti teşkilatları yeterince bilgilendirilmemiş ki umreden gelenler siyasi partilerin alt teşkilatları tarafından ziyaret ediliyor. karantinaya alınanlar yeterince bilgilendirilmemiş ki kaçmaya çalışıyorlar. insanlar keyfi bir şekilde dışarı çıkmaya devam ediyor. bu konuyu kullanan dolandırıcılar ortaya çıktı. sosyal medyada saçma sapan bilgiler dolanıyor. bazı camiler cemaatle namaz kıldı. bunun cezası olacak mı?
  bana kalırsa yetkililer "biz söyleyelim ne yapıyorlarsa yapsınlar" konumunda biraz. bu işin şakası yok. yaptırımların ciddi olması gerektiğini düşünüyorum. en azından alınan bazı kararlarda. bazı diskolar açık kalmaya devam ediyorsa bu işte bir sıkıntı var demektir.
  testler ne düzeyde yapılıyor. kaç kişi teste giriyor kaç kişi şüpheli bu bilgilerin hiç biri yok. fırsatçılara karşı önlemleri çok ciddi şekilde alınması gerekiyor. kolonya fiyatlarını 5 katına çıkartan şerefsizlere karşı normal bir ceza uygulamak hiç adil gelmiyor bana.
  bazı güzel yapılan işler de var. sağlık bakanlığının uyarıları, toplu yerlerdeki etkinliklerin iptal edilmesi, diyanet işleri başkanının bizzat çıkıp hadis referans göstererek camiler ile ilgili kararı açıklaması gibi.
  ancak bazı troller süreç çok iyi yönetiliyor deyip milleti rehavete sokarak aslında daha büyük tehlike oluşturuyor.
 • şu ana kadar kaç kişiye test yapıldı resmî bir rakam verildi mi sorusu cevaplandırılmadan cevaplandırılamayacak olan soru
 • hastanelerde maske yok. sağlık çalışanları enfekte olduğunda süreci nasıl yönetecekler merak ediyorum.
 • tüm belirtiler bende var diyerek hastaneye başvurulduğunda cevabı alınabilecek sorudur.

  götüm görüm rakam açıklamakla, janjanlı odalarda süslü cümleler kullanmakla kriz yönetilmez. iş güç etiket, iş güç koltuk sevdası. saklayın gerçekleri, doğru konuşana çamur atın, siz söyleyince öyle oluyor çünkü.

  bazı gerizekalı yazar ve vatandaşlarda gerçek yerine duymak istedikleri şeyler söyleniyor diye şakşakçılık yapıyorlar. bu tarz insanlar ya kriz yönetimi ne demek bilmiyorlar, veyahut gerçekten zeka ile ilgili bir problemleri var.

  ülke sansürden yalan dolandan geçilmiyor, bu andavallar sağlık bakanı cumhurbaşkanı olsun, 1 maaş ikramiye alsın goygoyundalar.

  sansür olduğunu düşünme sebebim, herkesin dört gözle beklediği bir toplantı sonucu yeni vakalar oldu denmesi fakat vaka sayısının test sonucu bekliyoruz diye geçiştirilmesidir. açıklama için çıkan koskoca bakanın şu saat itibari ile vaka sayımız x, y demesi çok zor olmasa gerek.

  elalemin hükümeti bizim sağlık bakanlığından daha fazla vakayı bizim ülkeyi kaynak göstererek tespit etti, neyin sayısında neyin kafasındalar merak ediyorum. imkanı var mı böyle bir şeyin, onlarca vaka senin ülkenden ayrılan uçaklardan çıkacak ve sen onlar aktarma diyeceksin, ülkende sadece 47 vaka olacak.

  toplam yapılan test sayısı taş çatlasa 5-6 bin. bu benim resmî açıklamalardan anladığım tahminim.

  kendi dinini yaşamak için elin arabanın çölüne gidecek, gelip okuyan öğrenciyi yurdundan edecek, sonrada iş güç için avrupa’ya giden adama laf edecek.

  ikiyüzlü, vatan haini cahil sürüsü.

  he gülüm çok iyi yönetiliyor.

  edit: muhtemelen umrecilere laf etmem yüzünden alınan über müslüman ve iktidar destekçileri olmuş, yanlış anlaşılmaya karşın düzeltme.
 • iyi yönetilse yurt dışından gelen insanları ülkeye alarak bizi evlere hapis etmezlerdi. ülkeye alsınlar ama havalimanında karantinaya girsinler. valla virüs aldıkları önlemden güçlü çıkacak gibi geliyor bana. yine çok şükür sağlık bakanımız emek veriyor elinden gelen tüm gayret ile.