şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 80'li, 90'lı yıllarda; reşit olup da girmek, içerisinin ne menem bir yer olduğunu görmek için kafayı yediğimiz yazlık diskolar vardı. bizden büyükler ballandıra ballandıra sanki orası bir uzay üssüymüşcesine bu yerleri bize anlattılar.
  18'i geçip de girince gördük ki beyaz duvarlar ve sktiri boktan dönen renkli bir toptan başka da bir şey yokmuş. kolalar, biraların da sıcak olması cabası.

  kış içinse durum farklıydı. yaşadığım şehirde tek bir adet disko vardı ve ebeveynlerimiz her daim buranın kötü olduğunu empoze etmeye çalıştılar., gitmememiz konusunda uyardılar. 18'e gelince buna da girip baktık tabii ki. burasının da yazlık diskolardan tek farkı, loş olması ve içerisinde okuldan kaçıp öbüşmeye gelen insanların olmasıydı.

  netekim, anadolu şehirlerinin evveliyatı için geçerli bir saptama. şimdilerde durum ne bilmem.
 • diskotek 90'ların terimi değil mi ya crying at the discoteque
  bugün de club'lar var işte, hatta bazı barlar da club işlevi görüyor bizde.
 • (bkz: crying at the discoteque)

  club kültürümüz var cillop gibi. otobüste ayakta gidiyormuş gibi tek elleri havada sallanıp duran erkeklerle, sonradan sarışın ablalarımız var.
 • dans kültürünün olmamasından ileri gelir. müziğin ritmine uygun sallanmayı becerebilecek adam ve kadın sayısı toplam nüfusta standart sapma oranında. çoğu kulübün hali aynen tarif edildiği gibi içler acısı. insanların gece hayatından anladığı elde içki ayakta sallanmak. en progresif yerler diyebileceğin yerlerde bile vaziyet aynı. karaköy'ün en popüler yeri unter'in önü, sokakta durmaca. kadıköy'de zeplin'in önünde ayakta durmaca.
 • bir zamanlar vardı. roof, hirma, bohem.. henüz breakdance türkiye'ye gelmemişti. rock'n roll, salsa, twist yapardık. sonra gençlik dans etmeyi unuttu. disko dönemi kapandı.
 • iki gün benle takılın default olarak her yer diskotek oluyor.*