şükela:  tümü | bugün
 • diyanet işleri başkanlığı’na istihdam edilen personel sayısının 11 yılda 47 bin artarak neredeyse 130 bini bulması ve böylelikle 101 bin 116 olan sağlık bakanlığı’na bağlı hekim sayısını geçmesi durumu.

  haber

  ne var canım doktor yetmezse imamlar duayla iyileştirir hastaları.

  öğretmen atanmayan türkiye'de eğitimin ne hale geldiği gözler önünde. ülkeyi toptan çökertmeye çalışan devletle yaşamak da başka hiçbir şeye benzemiyor, teşekkürler akp.
 • bunu çok önemsiyorsan tıp kazansaydın.

  hekim sayısı, mevcut hekimlerin, özellikle de tıp fakültesindeki hocaların kendilerini "klonlama" kapasitesiyle mümkün birşeydir. insanlar bu tip cümleler kurduğunda cidden, kendileri sağlık konusunu çok önemsiyor ama kendi karşıtları ise buna engel oluyor gibi düşünüyor galiba. cidden birileri böyle saçma sapan algılara sahip ve bu saçma diyalogları sırf demogoji olsun diye yapmıyor belli ki. cidden bu saçma cümlelerinin anlamsız olduğunun bile idrakinde değiller.

  hekimlik tarihin her devrinde önemli bir meslektir ve asgari insani yeteneğe sahip olunmasına ihtiyaç duyar. aksi halde ortaçağ avrupasındaki tıp düzeyi gibi, sıfırın altı seviyelere düşer toplum. ortaçağ avrupası gibi soyuna sık sık kıran girer. dolayısyla bu aptalca cümleleri samimiyetle inanarak kuran arkadaşlar, hiç bir zaman milyonlarca doktor yetiştirilmez.

  halk sağlığı, hıfsızsıhha konusunda ise milyonlar kendi tabipliğini elinden geldiğince yapmayı öğrenmeli, bu ayrı. lakin yüzmilyon tane hekim yetiştirilmedi gibi bir cümle eleştiri değil, anca hezeyan olur. bunu öğretmen, imam vs sayısıyla karşılaştırmak da ayrı cehalet ifşası olur.

  her boku öyle alakasız siyasi konulara gönderme yapmaya kalkmayın. ya da kalkın bana ne. ne denli cahil olduğunuzu ve fikirlerinizin neden çürük olduğunu gösterme fırsatı sunun bize. aferin size...
 • salgınla mücadele etmek için en gerekli kurum diyanettir, insanları namaza yönlendirerek abdest almalarını sağlayacaklar ve bu hijyen sayesinde virüs bulaşmasının önüne geçecekler. şimdi "atayizler" düşünsün.
 • doktorların selam ve dua eksikliğidir bunun sebebi.

  selam ve dua ile...
 • bu durumdan çok şikayetçi iseniz, buna sebep olan iktidarları desteklemeyin.
  ülke insanı bundan hoşnut ki desteklemiş şimdiye kadar.
 • doktor olmayı kolay sanan yazar beyanı.

  tıp fakültesini kazanmak, bitirmek, zorunlu hizmet, pratisyenlik süreci, tus falan o kadar emek, beyin ve zaman isteyen süreçler ki, hiçbir meslek ile mukayese kabul etmez.

  hele imamlık gibi meslekler ile doktorluğu mukayese etmek için ya zırcahil olmak ya da troll olmak icap eder.
 • vizyonsuz suserlerin eleştirdiği durum. herhangi bir kriz anında o din adamları diğer devletlere yolculuk yapıp, o ülkedeki doktor, mühendis, mimar ve bilim insanlarını wololo tekniği ile türk yapacak ve ülkemize getirecekler. böylelikle hem dış mihrakların gücünü azaltmış, hem de kendi gücümüzü artırmış olacağız.

  inanmayanlar için projenin çok gizli operasyonlarından geçmiş örneklere buradan ulaşabilirsiniz
 • türkiye'nin 100 bin kişiye düşen doktor sayısında oecd24 sıralamasında sonuncu olmasının göstergesidir. önemli olan öldükten sonra pamuk tıkayacak kişinin fazla olmasıdır çünkü. afe of empires oyununda da doktor yoktur ama monk ile savaş kazanabilirsin. son 70 yıldır gerileye gerileye karanlık çağa geri döndüğümüz için yadırganacak bir durum yoktur.
 • diyanet kadar başınıza taş düşsün. tıp puanı çok yüksek herkes kazanamıyor.
 • yine art niyetli bir okuma.sebebi şudur: dirisine görevimizi tam anlamıyla yerine getiremedik bari ölüsünü mağdur etmeyelim. yaranılmaz size.