• öyle bir spor olmadığındandır. iyi ben de cepten eksiye entry girerek cep spor yapıyorum o zaman.

algı kasmaya gerek yok. hareket yoksa spor değildir.

edit: bravo beyler aynen devam, e-spor spor değil dedik diye hakaretler havada uçuşuyor.

tamam lan e-spor var. hatta en güzeli, en kalitelisi, sporun en üst seviyesi.
  • (bkz: dolar)(bkz: euro) e-spora gonul verecek adamlarin iyi bilgisayar alamamasindandir. haberiniz var mi oyun bilgisayarlarinin fiyatlarindan?
  • - bu upload hızıyla zor. 100 mbps download bile olsa 5 mbps upload veriyorlar fiks.
    - bu upload kotasıyla da zor. upload'a kota koymak nedir ya? 50 gb bir de.
    - bütün bilgisayar ekipmanları usd üzerinden satılırken zor.
    - e-spor için en ideal yaşlar olan 13-18 arasında çocukların çoğu çarpık eğitim sistemi ile boğuşuyor.
    - geçen on seneye göre azalsa da bulunduğu toplum yapısına göre hala "çocuk gibi oyun oynamak" deyimi baki.
    - ailesiyle yaşayan adamdan e-sporcu olmaz. adam stream yapıyor, pat diye içeri anası girip bir şeyler söylüyor, babası geliyor, kardeşi geliyor.

bence bizim yeni nesilde gayet iyi e-sporcu olacak çocuklarımız var, girin bakın online oyunlarda nasıl oynuyorlar. evet velet hepsi ve çekilecek dert değiller çoğu ama birisi ellerinden tutsa dünya şampiyonalarında birinci olmasalar da maç yapar deneyim kazanırlar.
  • her kuşu siktik bir leylek kaldı derler adama. ne gelişiyor ki bu ülkede e-spor gelişsin?
  • e-spor değil, espor olan oluşumdur.

federasyonunun yeni kurulduğu ve başkanının yeni seçildiği bir gerçekten bahsediyoruz.

gerçi başkanın nasıl seçildiği ve alternatiflerin kim olduğu büyük bir devlet sırrı olarak kalsa da bu kurumun önünde çok iş var.

ülkede gelişimin sıfır olduğu noktada espor çok arkadalardan sırasını bekliyor.
  • ne takım yönetimleri profesyonel ne de oyuncular profesyonelliğe uygun davranıyor. mesela şuan ülkenin uluslararası en başarılı takımlarından (bkz: space soldiers) oyuncuları kezban gibi twitter profillerini karartıp takım etiketlerini siliyorlar. ortada durumun sebebine dair açıklama da yok. bu zihniyetle nasıl gelişssin ki.
  • spor ile alakası olmayan bir etkinliğin yine pazarlama dehaları tarafından insanlara kakalanmasıdır.
hesabın var mı? giriş yap