şükela:  tümü | bugün soru sor
  • erkek cocuk dogdugunu haber verdigi zaman saglam para kaldiran insanlarin durumudur. ote yandan surekli kulak cinlamasi meslegin getirdigi zorluklarin basinda gelir..
  • hic birsey olma daha iyi durumu
    ne is yaparsin?
    ebeyim
    hiiiiim!
    (burada kisilerin yuz ifadeleri acikli bir hal alir.sanki 'olsun acliktan olmekten iyidir' der gibi bakarlar)
  • (bkz: folloş)
  • türkiye'de ebe olmak nedir diye bana gelip sorsalar kontra bir soru ile cevap veririm.

- siz hiç bir sağlık evi gördünüz mü bayım? siz hiç bir sağlık evinin nereye yapıldığını gördünüz mü bayım? peki siz sağlık evinde çalışan ebenin hangi şartlarda yaşadığını biliyor musunuz bayım?

türkiye'de ebe olmak nedir diye bana sorsalar aklıma şimdi çok ünlü olmuş bir şehrimizde, o allahın dağında o rezillerin bebekleri, gebeleri sağlıklı olsun diye gençliğini çürütürken tecavüze uğrayan, üstelik bir iki kişi hariç kimseye inandıramayan o ebe geliyor aklıma.

türkiye'de ebe olmak nedir diye bana sorsalar bir tanım yapmadan evvel tüm ebelerden özür dilememiz gerekiyor derim.

özür dilerim.
  • 2016'da türkiye'deki ebe sayısı 52.456 ve ebe başına düşen kişi sayısı 1.522 imiş.

kaynak: http://dogrulukpayi.com/…tatistiklerimize-bir-bakis
  • o değil de çok sövüyorlar. onu napcaz.