şükela:  tümü | bugün
  • verilerle apaçık olan durum.

yıllara göre ortalama öğretmen maaşının dolar karşılığı ile yıllara göre asgari ücretin dolar karşılığı'na bakınca ince'ci bir chp'li olarak;

"türkiye'de ekonomi oldu olası hep kötüydü, birkaç senelik illüzyondan sonra geriye dönüş başladı."

sonucuna vardım.
    yani suç tek başına akp'nin değil. ekonomi eskiden de parlak değildi. son gaz gelişmemişliğe devam ediyoruz, olay bu. türk lirası cinsinden asgari ücret vb. maaşlar yükseldikçe türk lirası da değer kaybediyor. yani yarın asgari ücret 2 katına çıksa, asgari ücretin reel karşılığının dolar cinsinden eşitlenmesi için bir süre sonra tl gene değer kaybedecek, yani dolar ve diğer para birimleri gene yükselecek ve asgari ücretin dolar cinsinden reel değer aşağı yukarı şimdiki değere orantılı olacaktır.

türkiye'nin tarihten beri süregelen bu kötü ekonomisinde tüm toplumun da topyekün suçu var. bunun sadece hükümetlere mal edilmesini kesinlikle doğru bulmuyorum.

özellikle özel sektörde:
    üretim, üretim, üretim!

takdir sizlerin.
  • bu kötü gidişatın nedenini istese elinde doğru düzgün veri olmadan, anadolu selçuklu devleti alaattin keykubat dönemine bağlayabilecekleri bize göstermiş olan argüman.
  • gılışdarcı bir cahapeliyim ve katılıyorum, baş yüce büyük başkan asrın liderimiz dünya birincisi en süperin en süperi ve dünyaya diz çöktüren sn. rte'nin yapabileceği bir şey yok. memleketin oluru bu, böyle bir deha bile ancak bu kadar düzeltebilir.

not: iş bu entryi altta mehter çalarken okumanız tavsiye olunur.
  • bu durumda anerika'nın da ekonomisi hep kötüydü. dünyanın en borçlu ülkesi amk. ama oraya gitmek için can atıyorsunuz.