şükela:  tümü | bugün
  • bugün bir kez daha kendi gözlerimle tasdiklediğim yalan. amk avm’sinde adım atılacak yer yok. onun ızdırabı ayrı zaten hadi onu geçtim lan pantolon gömlek bulamıyoruz üstümüze. öyle xxxxl falan da değil aradığımız medium beden. aynen kardeşim dolar beş lira aynen ekonomik kriz aynen yiyecek ekmek bulamıyoruz aynen.
  • bu zeka ağırlık yapmıyor mu?
  • he yalan, geciktirdikçe daha sert olacak dedirten.
  • bu çomarların ekonomik krize ikna olması için milletin çıplak dolaşması gerekiyor.
    egonomik kriz yok, gördüm yemek yiyiyorlardı.
  • saçma sapan bir tespittir. dolar olmuş 5 lira, euro olmuş 6 lira, faizler %20 olmuş ve enflasyon % 20'ye dayanmış. neyin kafası bu ?

alışveriş merkezlerini dolduranların önemli bir bölümü kur farkından yararlanmak isteyen ve başını araplar'ın çektiği turistler. yüksek enflasyon sebebi ve yüksek nüfusun doğurduğu talep şişkinliği de aradığın ürünü bulamamaya neden oluyor.

ama ekonomik kriz bal gibi de var. onu belirteyim.
  • avm'lerin dolu ya da boş olması tek başına bir ekonomik gösterge değildir. nedir peki göstergeler?

- dış ve iç borçlar
    - döviz kuru
    - enflasyon
    - alım gücü istatistikleri
    - kredi kartı kullanım ve borç oranları
    - kişi başına düşen kredi kullanım ve ödeme zorluğu yaşanan miktar

gibi. yukarıdaki maddelerin ne durumda olduğuna bakılarak cevap verilmesi gereken gerçeklerdir.

ekleme : @hayatoprak adlı yazar arkadaşın uyarısı ile kredi kartı kullanımı da eklenmiştir.
  • ışsizlik almış başını girmiş, yabancı para birimleri karşısında paran erimiş, faiz oranları anasının dinini görmüş avm'de pantolon bulamayan amcamız pantolon bulamamasıni ekonomik durumun iyiliğine bağlıyor.
    bir ekonominin durumunu avm'de pantolon stoklarıyla değerlendirmek?
  • polyannayı dağa kaldırmışlar dağ havası iyi geldi demiş.
  • üç tane iktisadi terim öğrenen başımıza ekonomi profesörü kesiliyor. en nihayetinde alım gücünü etkiler kriz dediğiniz. gözlemlerime dayanarak alım gücünde herhangi bir düşme olmadığını farkettim ve burada belirttim. sıkıntı ne? siz felaket tellallığı yaptınız diye öyle olmak zorunda mı? ben direkt sahadakini gördüm ve sizi yalanlıyor siz neye dayanarak konuşuyorsunuz?