şükela:  tümü | bugün
  • hayatımda tanıdığım en karaktersiz insan da trakyalıydı. genelleme yapmamak lazım..
  • trakyalı olarak +1 ile katıldığım tespittir. iyi olan özelliklere ilave küçük bir ekleme yapacak olursam bedavacı değildirler. en kötü özellik olarak ekonomik durumu iyi olan bir trakyalı, ekonomik durumu kötü olan trakyalının bile yüzüne bakmaz. yani en kötüsü kibirli olur, görgüsüzlük yapar, akrabasını bile tanımaz ama hiç kimseye, hiçbir canlıya bilerek ve isteyerek asla zarar vermez. yani insan pataklamak için kenarda tuttukları sopaları, evlerinde sakladıkları emanetleri falan yoktur.
  • binali yıldırım ile doğrulanabilecek muhteşem bir genelleme.
  • evet genelleme ama bir doğulu olarak benim de katıldığım önerme. sebebi de muhtemelen ege/trakyanın avrupadan, diğer bölgelerin ortadoğu kültüründen nispeten fazla etkilenmiş olmasıdır.
  • trakya, izmir, ayvalık falan iyi de manisa ve denizli ne alaka? hele egenin iç batı anadolu kısmından kütahya?

tanım: kısmen katıldığım önerme.
  • doğu anadolu bölgesinde dünyaya geldim. çocukluğumun bir kısmına kadar orada yaşayıp , izmir'e geldim. düzensiz aralıklarla oradaki aile fertlerini ziyarete gidiyorum hala. 6 yaşımdan beri izmirdeyim ve isim gereği , gaziantep, çanakkale, aydın vb. gibi farklı bölgelerimizin farklı şehirlerinde 6 ay 1 yıl arası ikamet ettiğim oldu. yaklaşık son on yıldır da, ikamet ettiğim yerden bağımsız olarak, her yıl bir sürü şehre gidip geliyorum. (bkz: sporcu olmak)

bu girizgahtan sonra söylemek istediğim; sizi temin ederim bu önerme yanlıştır. türkiye'de iyi insanların bulunma oranı, coğrafi konum gözetmeksizin, kaldırım taşları arasından inatla açan yabani papatya oranıyla aşağı yukarı aynıdır. papatyalar daha çok olabilir.

not; iyi insan derken iyi sıfatı ile erdem olarak sayılabilecek, bildiğim tüm olumlu özelliklerin en çok bulunduğu insanları kast ettim.
  • benim tanidigim en karaktersiz 2 insandan biri trakyali, digeri egeli.
    (bkz: butun genellemeler yanlistir)
  • trakya ve ege milliyetçiliği yapan mal beyanıdır.
  • iyi değil ama medeni insanların ege ve trakya'dan çıkması olarak değiştirilecek önerme. bu arada binali yıldırım, erzincanlıdır, yani doğulu. egeli ya da izmirli değildir, sözlükte yanlış bilgi verildiği için düzeltmek gereği duydum.