şükela:  tümü | bugün
  • hiçbir erkek keyfine 50 bine düğün yapmıyor.
    çok yakın bir dostum 1 yıl kadar önce evlendi. her şeyi minimum tutmasına rağmen düğün-eşya vs total masrafı 75 bin lira tuttu.
    bu adamın maaşı 1800 lira olalı 3-4 ay oluyor. fakir fakir çocuk yapmayın demek kolay da şimdi bu adam ne yapsaydı hiç evlenmese miydi mesela?
  • erkeksen neden bilmiyorum ama kendi ayakların üstünde duracaksın diye bi algı var. neden yani onu anlamıyorum. bağımsız birey olmak, sorunlarıyla baş edebilmek... bana cok komik geliyor, hani ihtiyaç varsa tamam. ama bir örnek vereyim:

7. ve 8. sınıflarda at gibi ders çalışıp fen lisesine girdim
    9-10-11. sınıflarda yine at gibi çalışıp bilkent elektronik mühendisliğine girdim
    üniv 1-2-3-4'te yine at gibi çalışıp iyi kariyer yapıcam diye uğraştım
    hp'de işe başladım, maaşım iyiydi yine ama çok çok da iyi değildi. ailemden 1 kuruş almadan ayda 1000 tl kenara atayım da araba falan alırız diye kendim uğraştım. yine at gibi çalıştım, 3 yılın sonunda askere gittim, bombok yerlerde 6 ay eziyet gördüm.
    asker sonrası mckinsey'de danışmanlık yapmaya başladım. hayatımın en rezil 1.5 yılını geçirdim. sonra dubai'de bir yazılım firmasına geçtim, para kazanıcam diye 6 aydır burda hiç istemediğim bi yerde arkadaşlarımdan uzak sürünüyorum.

ama gel gör ki hayat boyu çalışıp elde ettiklerimi, ukraynadan gelen keko ve ortalama güzellikte bi dansçı kız 2-3 abaza adama gülerek beleşe yaptırabiliyo. milyonluk hayatlar yaşayabiliyo. çünkü erkek ısmarlar. kız vermese de o an orda bulunması için senin onu finanse etmen gerekir.

bense hayatımı gömüp kendimi ispatlayıp gelecekte bana bakacak birisi olmadığı için her an tetikte ve mali kaygılar peşinde olmalıyım. nerde kaldı eşitlik, ben bu kadın kafa rahatlıgını ne zaman elde edeceğim?
  • türkiye'de bence erkekler çok ciddi cinsel baskı görüyorlar. hatta neredeyse potansiyel sapık muamelesi görüyorlar. evleninceye kadar bu sürüyor. hatta evli erkeklere bile pek güvenilmiyor.
  • patates baskısı:patates ye
    ip baskısı da var:internette araştır ve öğren ,yaprak baskısı:üre