şükela:  tümü | bugün
 • hiçbir taksici taksi kullandığı için öldürülmezken, yani "taksici kavramına kılım ben, seni o yüzden öldürüyorum" gibi bir mantıkla değil para için, gasp için vb öldürülürken; eşcinsellerin sadece eşcinsel olduğu için öldürüldüğünü anlayamayan insanların ülkesinde eşcinsel olmaktır.

  sokakta aşık olduğu kişinin elini tutup yürümek istese en iyi ihtimalle küfür yiyecek olmaktır. (evinizde yürüyün el ele) apartman yönetim toplantılarında, kıl olduğu diğer komşuları tehdit etmek için "bakın eşcinsellere kiralarım bu evi" şeklinde tehditler savrulduğuna bizzat şahit olduğum bu coğrafyada "benim özgürlüğüm, senin, çocuğumun önünde olmanı engellemektir. seni gizleyip saklama özgürlüğüne sahip görüyorum kendimi. şimdi sen kendine ne özgürlük istiyorsun söyle" gibi garip cümleleri duymaktır.

  eğer görüntüsü de olağanın dışındaysa işe bile alınmamak, mecburen fahişelik yapmaktır.

  -türkiyede kadın olmak, erkek olmamaktır. türkiyede eşcinsel olmak erkek olmamaktır. her iki halde de daha aşağı, daha alt bir sınıftanmış gibi algılanırsınız çoğunluk tarafından- şeklindeki düz mantığa ulaşmakta zorlanan insanlar arasında yaşamaktır.

  eşcinselliğin artık tıbben bir hastalık olmadığı ortadayken, insanlar başka ülkelerde eşcinsel evlilikler yapar, ingilterede eşcinseller lord olabilirken (zira farketmişler ki saygın bir insan olmak, başarılı olmak kiminle seviştiğinizden daha ötedir) türkiye'de "tedavi olsunlar" önerileriyle karşılaşmaktır.

  askere gitmesi sakıncalı olan bir insan olarak görülmek ve fakat askere gitmeyeceğim dediğinde kıçını başını açmak, ev yapınımı pornolarını elin adamlarına izletmek zorunda olmaktır.

  ha ne mi istiyorlar? bu kadar şey anlatıldıktan sonra ne istenildiğini kendi kendine anlayabilen insanlarla muhatap olmak istiyorlardır eminim evvela. ama o hepimizin arzusu.
  onun dışında ise sık sık dayak yememek olabilir, evinize saklanın benim görmediğim yerde yapın "ibneliğinizi", çocuklarımı sizden koruyorum falan gibi akıllara zara önerilerle kendilerine gelinmesinden hoşlandıklarını da zannetmiyorum. bir takım yasal haklar da var uzun uzun sayabileceğim ama ibne bunlar yasa bulsalar anca götlerine sokarlar zaten di mi?
 • cinsel seçimleri ilgiye şayan görülmüş bir tc vatandaşı olmaktır. buna göre cinsel seçimleri kadar mesleki seçimleri de ilgiye şayan görülen vatandaşlar bulunmakta ve en kısa zamanda onlarla ilgili başlıklar da beklenmektedir.

  örn. türkiye'de yazar olmak
  örn. türkiye'de manken olmak
  örn. türkiye'de futbolcu olmak

  ya da daha objektif bir bakış açısıyla: türkiye'de insan olmak

  sorunun eşcinsellikte mi yoksa türkiye'de mi olduğu düşündürüyor insanı. yoksa kime ne ki kim kimle nerede ne yapıyor durumlarından.
 • escinsel olmakla eş olmayan durum.

  eşcinsellik, hemcinslerinden hoşlanan, cinselliğini hemcinsleriyle yaşamaktan hoşlanan kişiyken; türkiyede eşcinsellik hakaret anlamıyla ibneliktir.
 • kuşkusuz ki afrika'da eşcinsel olmaktan alâdır.
 • kaos gl tarafından ilki 9 mart'ta olmak "eşcinsel ve kadın olmak" konusuyla gerçekleştirilen bir dizi söyleşi / etkinlik. ikincisi ise 22 mart'ta escinsel ve sanatci olmak üzerine gerçekleştirilecek. bilinen katılımcı erinç seymen. söyleşinin yapılacağı yer ise atölye kulub. elimde bir de tarif var ama, biraz karmaşık geldi, bakalım, sora sora bulacağız.
 • zordur zor. bir yandan delik olsun da ne olursa olsun diyen zihniyet obur taraftan hosgoru dininin getirdigi asalimci keselimci yaklasim ve bunlarin otesinde kabullenilmek istenmeyen bir gercek.

  bu ulkede escinsel olmak ermeni olmak yahudi olmaktan daha beterdir, cunku sizi koruyacak bir merci bir legal kurulus veya kanun yoktur. basiniza birsey gelirse seksist toplumun degil sizin sucunuz oluyor.
  pek yazik ki sevgili libertaryenlerimiz***bu konu uzerine tek bir kelam etmez, konu cinsellik olunca kimse agzini acmaz. acan da duyulmaz.
  umarim gunun birinde bu ulkede gay oldugunu ozgurce ifade edebilmek yalnizca sanat icraat edenlerle kisitli kalmayacak.
 • toplumsal tecrite mahruz kalmaktır hatta sokak ortasında infaza kurban gitmektir.(bkz: eşcinsel ve transseksüel cinayetleri) eşcinsel haklarını savunacak bir sivil toplum örgütünün bile bu insanlara çok görülmesidir(bkz: lambda istanbul) kısacası zordur ,lanet okumaktır
 • zaten zor olan yaşamın, bir kat daha zorlaşması demektir. kısıtlanmak, duygularına gem vurmak, baskı altında, herkesten şüphe ederek, huzursuzca yaşamak anlamına gelir. aşağılanmak, küçük görülmek, hatta bazen insan yerine bile konulmamak gibi durumları beraberinde getirir. kişiyi cinsel kimliğinden ötürü utandırır ve sadece bu yüzden diğer bütün vasıflarının, zenginliklerinin önemsiz kılınmasına, hiçe sayılmasına neden olur.

  yani özetle türkiye'de eşcinsel olmak yürek isteyen bir durumdur. ayrıca bütün bu zorlukları, dışarıdan öylece bakarak anlamak da kolay değildir. belki biraz olsun anlamak için, bir eşcinselle yakın arkadaş olmak ve böylece duruma biraz daha içerden bakabilmek gerekir. unutmayın; bir eşcinseli yargılamak her zaman kolaydır, zor olanı onu anlamaya çalışmaktır.
 • her gün ölmek istemektir. sadece birini sevdiğinizi ona söylediğiniz için öldürülme ihtimaliniz olduğu, bakanınızın bile size hastalıklı dediği bi ülkede yaşamaktır.

hesabın var mı? giriş yap