şükela:  tümü | bugün
 • bence zordur, benle de "ee şu sıralar napıyorsun? dip dövdürüyo musun yeğenim?" diye dalga geçilse üzülürüm yani. en iyisi hiç olmamak.
 • toplumun eğlenmeyi en iyi bilen kesimini oluşturmaktır.
 • dün, eşcinsel olduğunu öğrendiği oğlunu, sığındığı evden yaka paça alarak 14 kurşunla öldüren babanın varlığına tanık oldum.

  bugün de hayatımın bir dönemini paylaştığım çocuğun intiharını öğrendim. mezarına gittim. gece saat 3'te gömmüşler. belli ki utanmışlar. namazını kılmamışlar, selasını vermemişler. ablası, babası, amcası varlığına tahammülsüzmüş. hemen işi bitirmek istemişler. yaşasaydı pera tiyatro okulundan mezun olacaktı, çok gülecektiniz ona. tanısaydınız zaten istemeden gülerdiniz, eğlenirdiniz. ama babası utanıyordu. beş parasız yaşıyordu. sadece annesi seviyordu onu, ana yüreği işte...
  gitti. gördüm mezarını, hafriyat dökmüşler sanki bi köşeye. onu da sevgisizlik öldürdü.

  türkiye'de eşcinsel olmak; kaderinin sevgisiz insanların elinde olması demektir. annenin, babanın gözünün içine bakıp anlayış beklemek, kıvrana kıvrana yaşamaya çalışmak, beceremeyince intihar etmek, farkedilince öldürülmektir.

  bu ülkenin tepesinde o kadar çok kayıp, yarım kalmış hayatların ruhları geziyor ki, anlatamam bile. umarım bizleri affederler.
 • sevgiden yoksun bir millete aşkın, sevginin cinsiyeti olmadığını öğretmeye çalışmaktır.
  can güvenliğiniz tehlikede demektir.
 • bu başlığı "türkiye'de eşcinsel olamamak" diye açsaydın daha inandırıcı olurdu
 • delikanliliktir; tasak ister.
 • tu kakadır, mide ister.
 • çok kötü bir şey olsa gerek. az tanıdığım eşcinsel arkadaşlarıma normal davrandığım zaman çok garip tepkiler veriyorlar. alışık değiller herhalde. üzücü lan...

  edit: olayı yazayım dedim. üniversitemdeki klüpten bir eleman var çok da severim kendisini. ilk tanıştığımız zamanlarda "abi" kelimesini çok kullanıyordum (hacı moruk tarzında). neyse işte ona şaşırmıştı.
 • ikiyüzlülerin dışlamalarına maruz kalmaktır.

  hemcisinizin elini tutarak sokakta dolaşamazsınız. anne babanıza eşcilsel olduğunuzu söylerseniz dayak yer, belki de öldürülürsünüz. eğer kendinizi doğduğunuz şekilde hissetmiyorsanız ve ameliyat olmak isterseniz arkadaş çevreniz, akrabalarınız, devlet büyükleri, iş yeriniz, herkes tarafından dışlanırsınız.

  ama aynı gelenekçi anne babanız bunu yapmış birini zevkle izleyebilir. sizin karşınızda olan devlet, aynı durumdaki başka bir kişiyi kendi televizyonunda yılbaşı programına çıkarabilir. hatta ve hatta başbakanınız onu makamına kabul edip kendisinden sayın diye bahseder.

  ama siz saygı duyulması gereken biri değilsinizdir. sizi görmez. siz yoksunuzdur. olmamanız gerekir. çünkü yeterince ünlü değilsinizdir. toplum tarafından sizinle aynı konumda biri kabul edilirken, sizin doğmanız bile yanlıştır. siz bu yüzden katledilirsiniz ve çok değerli gazeteciler bunu haber yapmaya bile gerek görmezler.

  sokakta o insanı gören biri gidip fotoğraf çektirir ama sizi görünce döver.

  bu ülkede paran kadar, ünün kadar yaşayabilirsin cinsel kimliğini. bu ülkede statün kadar aşık olacağım cinste özgürsündür. bu ikiyüzlülüğünün farkına varamayacak kadar küçük beyinli insanlar yüzünden o iğrenç bakışlara maruz kalırsın. para, şöhret ve statüye bu kadar önem veren kişilerin, ahlaktan, eşitlikten, insanlıktan batsetmesi ve insanların buna inanmasını izlersin sadece. bu ülke bir gün inandıkları insanların aslında o iğrenç bakışları hak ettiğini anlayacak. umudum var.

hesabın var mı? giriş yap