şükela:  tümü | bugün
 • futbol topu biryerine kaçmışlarca "ama ülkemize çok iyi topçular geliyor, yoksa gelmezlerdi" diye savunulabilecek bir durumdur. evet gerçekten de roberto carlos, hagi, alex bu ülkeye çok şey kazadırdı. ufkumuzu açtılar filan değil mi? sizi salaklaştırmaktan başka işe yaramadılar. yeni gelenler de sizden daha az vergi ödeyerek sizden çalıyorlar. hala gidin "köpeğin oluyum bir imza ver" diye sevin. hadi durma antrenman bitecek.
 • ronaldinho nun türkiye ye gelip fenerbahçe de forma giymesine sebep olacak durum..
 • türk futbolcularının yurtdışında oynamamasının en önemli nedenidir.*
 • asgari ücretten alınan vergi düşünüldüğünde, ülkedeki düzenin ve bu düzenin yarattığı sömürünün ne boyutlarda olduğunun önemli bir göstergesi.
 • yabancı futbolcuların türkiye'yi tercih etmesinin en önemli sebeplerindendir. bütün yöneticiler "bizde az vergi ödeyeceksiniz" diyerek bunu koz olarak kullanır. futbolcu yüzde 15, doktor ise kazancına göre yüzde 35'e kadar vergi ödüyor. sen gel milyon dolarları kaldır git, küçük esnaftan bile düşük oranlı vergi öde ohh mis.
 • ne zamandan itibaren geçerli olacak bilmiyorum ama 15%'ten 35%'e çıkartılmış vergidir. adamlar çok para kazanıyordu, milletin gözüne batıyordu ama yabancı futbolcuların büyük çoğunluğu bu düşük vergi oranı yüzünden türkiye'ye geliyordu. şimdi bekleyin de durun büyük kulüplerimiz adam getirecek diye. bazıları götüne kına yaksın geçen sezon yükselişe geçen futbolumuz; vergi, yabancı sınırlaması derken tekrar dibe vurursa hiç şaşırmayın. en kötü yerli futbolcuların bile değeri 2-3 kat arttı, bir de bu vergi olayı yüzünden yabancıların da yıllık ücretleri uçup gidecek. çoğu kişinin bu düzenlemeden haberi bile yok, zira çoğu kişi şu adama yıllık niye bu kadar verildi bilmem ne diye hala konuşuyor. o bu değil de beni en çok şuana kadar doğru düzgün transfer yapmamış takımım olan galatasaray düşündürüyor :(

  http://www.sabah.com.tr/…tbolcu-vergisi-35e-cikiyor
 • büyük haksızlıktır. riera adlı futbolcu ayda 650.000 tl para kazanıyor. aklım almıyor benim bu parayı. yaklaşık 812 kişinin asgari ücretini riera tek başına alıyor. ve ödediği vergi %15.
 • türkiye futbolda avrupa'nın "vergi cenneti"

  "türkiye, spor toto süper lig'de oynayan futbolculara uyguladığı yüzde 15'lik gelir vergisi oranıyla avrupa'da futbolculardan en düşük vergi alan 2. ülke olarak dikkat çekiyor."

  güncel vergi oranları:

  ispanya - yüzde 52
  almanya - yüzde 47.5
  ingiltere - yüzde 45
  italya - yüzde 47.9
  fransa - yüzde 50.3
  portekiz - yüzde 56.5
  türkiye - yüzde 15
 • hem düşük vergi aliniyor, üstelik bi de sabrilere 5 milyon lira para veriliyor. sonra emekli neden ac? hayat niye böyle pahali? karsilayabilenler var demek ki.