şükela:  tümü | bugün
  • futsal diye bi spor var. ayrıntılı bilgi almak için faideli link

mantık itibarı ile halı saha ve sokak futboluna çok benziyor. etrafı çevrili basketbol sahasında futbol oynayanların aşina oldukları bi durum. benim anlamlandıramadığım ise bu sporun, futbola tapıldığı bi ülkede gelişmiyor olması. daha dar alanda ve daha küçük bir topla oynanmasından dolayı teknik özellikleri geliştireceği düşüncesindeyim. yanlış hatırlamıyorsam ronaldinho çocukluğunda futsal oynamıştı ve hala onun kadar bileklerine hakim bir fotbolcu daha çıkmadı.

işin içine rant, para ve çıkar girmediği için henüz ülkemizde önemsenmediğini düşünmekle birlikte; bu sporda klüpleşme gerçekleşirse ilgi alaka artar diye düşünüyorum.
  • futsal oynamak teknik gerektirir. dümdüz, kazma gibi futbolcuların maçını kimse izlemek istemez.
  • futsal türkiye'de yıllarca beden eğitimi derslerinde oynandı ve modası geçti. asıl soru, yurtdışında futsal'ın modasının geçmemesinin nedenleri olmalıydı.
  • (bkz: halı saha)
  • @korrayatgmailcom isimli yazarımız beden eğitimi derslerinde oynandığını söylemiş. evet sevgili yazar, diğer bi açıdan bakıldığında haklı olabilirsin. futsalın futbola katkısını düşünürsek, daha teknik daha hoş bir futbol düşüncesini entegre edebiliriz diye düşünüyorum. o yüzden daha bi gelişmeliydi ama gelişmemiş olması garip...