• türkiye'de her şey gereksiz yere pahalı. çünkü vergiler ile ayakta duran bir devlet var. gaz açma ücretinden kdv alınan bir ülke türkiye.

ben gereksiz yere ucuz olanı söyleyeyim, gerisi zaten pahalı. insan hayatı ve emeği. evet, bu ikisi çok ucuz türkiye'de. gereksizce ucuz hem de, utanmazca ucuz.
  • bana göre damacana su ve gsm bu şeylerin başını çeker.
    suyu kaynağından alıp şişeliyorsunuz, şişenin depozitini alıyorsunuz, hani diyecem birçok işlemden geçiriliyor, o da yok. birçoğunun test sonuçları vasatın altında. neredeyse ham maddesi yurtdışından gelen, şişesi depozitsiz kola fiyatına satanlar var bunu.
    hele gsmi anlamak mümkün değil. konuşsanda konuşmasanda o baz istasyonları bilgisayarlar vs hep faal zaten. belli bir aidatı anlarım ama konuşmayı ücretlendirmenin bir anlamı yok. şebekeler yetersiz kalır desen zaten kontrolsüzce her tarafı baz istasyonlarıyla donatmışsın belki yüzde 50 kapasiteyle bile çalışmıyorsun. 50-60tl fatura mı olur yani at alırız o paraya be.
  • tekstil ürünleri
    gıda maddeleri
    benzin
    şeker
    ve benzinle şeker artınca biz de yenilmiş sayılıyoruz zaten.
  • ötv.
    dubai'li bir iş adamına türkiye'de %160 ötv olduğunu anlatamadım.
    adamın milyar dolarları var, %160 diye bir vergiyi beyni almıyor, muhakeme edemiyor.
    %60'tır diyor o, sen yanlış hesaplıyorsun olmaz öyle şey, geri zekalı mı olm sizin millet? diyor.
  • (bkz: futbolcu)

2 maç iyi oynamış yetenek yoksunu adamların bonservisi 5 milyon euro'dan başlıyor ülkede.
  • (bkz: kitap)

burada 60-70 pound'dan aşağı alamayacağım bir kitabı ikinci el de olsa londra'da 4pound'a bulunca moralim bozuldu. yazık değil mi bize?
  • içme suyu.. hala neden para veriyoruz içme suyuna anlamıyorum. dünyanın birçok yerinde çeşmeden sular içilebilirken, biz amele gibi para vermekteyiz.
  • otv…

yukarıda dubai ile bir işadamının bile bu duruma anlam veremediği yazılmış.

benim tarafımda da benzer tepkileri duydum.
    1 hırvat,
    2 sirp,
    1 macar.

konu 2. el arac fiyatlarından çıktı.
    oralarda ortalama 10.000€ ile alınan 10 yasında bir bmw mercedes audinin bu ülkede 40.000 euro’ya nasıl satilabildigini anlatmaya çalıştım.

daha doğrusu anlatamadım.
    sıfır otomobillerde ki ultra vergilerden akabinde ikinci ele etkisinden vs vs başladım.

vallahi billahi mantiklari almadı.

bir otomobilin özel bir tüketim olamayacaği bunun mantigininin olmadığını söylediler.

burası singapur gibi kucuk bir ülke olsa hadi otopark yol sorunu olsa kabul edilir bir vergi olurdu ama bu ne alaka dediler.

onlara daha komik birsey söyledim;

yat, tekne veya luxury ürünlerde otv olmadığını söyledim…

sade vatandaşı vergiyle boğan sağ hükümetimize selam ve sevgiyle…

cari açık vs diyen varsa gidip cami avlusunda haykırsın cemaate.
    vallahi yeter
  • teknolojik ürünler
    ulaşım
    tekstil...
hesabın var mı? giriş yap