şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hiç olmamasından çok daha kötüdür.
 • alttaki başlıkta verilen haber ilk düştüğünde bir intihar vakası gibi algılandığı için hepimiz oh olsun anlamında yorumlar yaptık. ama gerçek bambaşka çıktı.

  (bkz: bursada otobanda meydana gelen feci kaza)
 • katıldığım önerme.

  siyasilerin birbirlerine söyledikleri zırvalar ile açılış.
  ölüm haberleri (geride gözü yaşlı x'i bıraktı / insan hayatı bu kadar ucuz mu dedirtti / ondan geriye şimdi x kaldı )
  hastane haberleri (doktorların ihmali yüzünden şöyle oldu / hastane hastane dolaştırıldı )
  şaşırtıcı haberler (kameralarımızı tayvan'a çeviriyoruz, adeta savaş alanına döndü / adeta bık bık oldu / adeta adeta oldu)
  kaza haberleri (dikkatsiz sürücü / tehlike saçtı / hiçe saydı vs).
  sağlık haberleri (yağ yakan besinler / x meyvesi o kadar da masum değil )
  kapanış.

  aşağı yukarı bu kadar bir formülü var.
 • tamamen katıldığım başlık. ne yazık ki haberciliğin sadece siyaset ve ölüm/hırsızlık gibi olaylardan ibaret olduğunu düşünen haber programlarımız var. a siyasetçisi böyle dedi, b kişisi öldü, c kişisi hırsızlık yaptı vs. yani tüm gün çalışıp eve gidip dinlenmek için televizyon karşısına oturduğun bir sırada dünyanın yükünü yüklüyorlar sırtına. o öldü, bu kapkaç yaptı öbürü tecavüz etti. insan bünyesi bunca kötülüğü kaldırmaya, hem de her gün, dayanıklı mı peki? bence değil. bu yüzden bir haber programı açılışını baharın gelişini kutlayan çocuklarla açmadığı sürece, sokaktaki köpeğe yardım eden insanları anlatmadığı müddetçe izlemeyeceğim. izlemiyorum. güzel şeyler de oluyor çünkü, güzel şeyler de var. birileri çıkıp bunlardan da bahsetmeli. ama 30 tane kötü haberin sonuna iliştirilmiş 30 saniyelik kısa bir video ile değil. dolu dolu güzelliklerden de bahsedebilmeli birileri. çünkü kaç kişinin öldüğünü duymaktan çok kaç kişinin baharı kutladığını duymaya da ihtiyacımız var.