şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: 404)
  (bkz: not found)
 • akplilerin ahlakıyla denk olan ahlaktir.
 • "anlaşılmıştır efendim, tabi efendim, hemen efendim" sözlerinin sıkça kullanıldığı ahlaktır. habercilikten ziyade şakşakçılıktır.
 • marksizm, ahlaksal yabancılaşmadan ve ideolojik kuruntulardan sıyrılmış yeni bir ahlak kurmak gerektiğini ileri sürmektedir. bunu yaparken de gerçeklerin dışında ortaya bir takım değerler koymayı reddetmekte, dolayısıyla ahlaksal değerlerin temelini gerçekler içinde aramaktadır."
  işte habercilerimizin geliştirdiği ahlak bunun tam tersidir.
 • aynı hadise üzerinden bu kadar çarpıtılma yapılır yani, bravo..

  chp il meclis üyesi hüseyin sağ, kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı. saldırı sebebi kimilerine göre "reza'nın kaçak yalısını ifşa etmişti, o yaptırmıştır" şeklinde, kimilerine göre ise "gamze ilgezdi'nin sahip olduğu 5 milyon dolarcık evleri basına o sızdırmıştı, kesin battal ilgezdi yaptırmıştır." işin garip tarafı da iki haberi yapanlar da yaptıkları haberden(!) o kadar eminler ki... normalde gülüp geçiyorum, ama bu ve bunun gibi habercilik yüzünden oluşan kutuplaşmanın umurlarında olmaması insanı üzmüyor değil.

  çarpık 1
  çarpık 2
  edit : imla
 • yoktur, sırf haber yapmak için milletin hayatını karartıyorlar zira. bunu hala oğlunun başına gelen bir olayla izah edeyim;

  benim hala oğlu biraz saftır hem iyi hem de kötü manada. vakti zamanında memlekette uzun yıllar boyunca hiç olmayan bir tecavüz olayı yaşandı, akabinde kız da öldürülmüş. sonradan gazeteciler geliyor işte ne oldu ne bitti diye, bizim alık hala oğluna da soruyorlar sen olsaydın nasıl yapardın diye. o da anlatıyor işte şöyle yapardım, böyle yapardım falan diye iyicene habercileri görünce.

  bkz.

  sonra yıktılar adamın üzerine cinayeti, delil de sadece habercilere verdiği anlatımlar. bunun dışında delil de yok ama işte türkiye'de mahkemelere düşmeye gör.

  kızın üzerinde bulunan dna'ların hala oğluyla eşleşmediğini belirten haberin bağlantısı

  peki sonuç? müebbet hapis, 3 yıl önce tekirdağ'da yakalandı. ah kurtuluş abi ah...

  haberin bağlantısı

  velhasılı sokayım böyle gazeteciliğe de, adalete de.
 • genel ahlak seviyesindedir. neden garipsiyorsunuz, anlamıyorum!
 • haberciler tamamen halkı uyutmak üzere saçma sapan haberler yapıyorlar
  genel haberleri izlerseni " vay arkadaş ya neler olmuş " izlenimi uyandırır sizde
  daha sonra bir haber çıkar bu haber sizin uzmanlık alanınıza giren bir haberdir ve haberi izledikçe ne kadar saçmaladıklarını anlarsınız, geri kalan uzmanlık alanınız olmayan haberlerde bunlardan farksızdır işte...

  nerede bunun ahlakı? araştırmadan olayı anlamadan yüz üstü haber yapıp sunuyorlar...
 • türkiye'deki haberciliğin ahlakından söz edebilmemiz için öncelikle türkiye'de habercilikten söz etmeliyiz ama o da ne? yok ki.