şükela:  tümü | bugün
  • türkiyede hala mal olması asıl ve büyük, gerçek sorunumuzdur. bunun futbol ile bir ilgisi yok.
  • premier lig varken abes olan durum.
  • zaten futboldan bir maddi geliri olmadıktan sonra desteklemek aptallık.

anne babalar bile "yaşlanınca bize baksın" mantığıyla çocuk yapıyor....

peki bir hiç uğruna milyonlarca insan neden takım tutar ?
    anlamsız.
  • akşamları bahçeli evimde parti düzenleyip, boş vakitlerimde golf oynamak, beyzbol maçı izlemek isterdim ne var ki bunların hiçbirine sahip değilim.

bu sebeple çıkıntılık yapmayın, futboldan başka ne zevkimiz var. ayrıca fenerli değiliz ki futboldan soğuyalım. gayet keyif veriyor bizim maçlar.

not: dursun başgan'ın neferiyiz.
  • istanbul gibi şehirlerde bile yapacaklarınız gün ve gün azalırken ülkemizde hala futbol izliyorsunuz demek saçmalık
  • ali sami yen’in kapalısında büyümüş bir futbolsever olarak, şikeciler aklanıp, galatasaray’ın da aman keyfimiz kaçmasın diyerek konuyu kapatmasından beridir türk takımlarının tek bir maçını bile izlemedim. parayı verip siyaseti arkasına alanın kazanacağı belliyken neyi izleyeyim?
  • izlememekten ziyade para harcamamayı tercih ediyorum. para harcamadan izlenecek yollar var sonuçta ve ne kadar gönül koysam da galatasaray maçlarını izlememezlik edemiyorum.
  • - türkiye futbol federasyonu: yayıncı kuruluşun gelirlerini korumakla yükümlü kurum

ne zaman bir kulüp ivme yakalayıp üst üste başarı sağlar, anında bir düzenlemeyle o kulüp yeniden geldiği noktaya çekilir. zamanında galatasaray için yapıldı. avrupa'da başarı yakalaması durumunda beşiktaş'a yapılacakları izleyin görün. rekabet olmazsa reytingler düşer...

- kulüp başkanı: siyasilerle, özellikle de malum kişiyle arayı iyi tutmakla yükümlü şahıs

fikret "sıyın cımhırbışkınım" orman, aziz "bunlar hep fetö" yıldırım ve kalan herkes. bu insanlar sevseler de sevmeseler de siyasetle arayı iyi tutmak zorundalar. yeterince yalamazlarsa varolamazlar. çünkü:

- türk futbolu: sahada oynanan siyaset, kitleleri uyutmak için acun'la birlikte en etkili koz

geçtiğimiz senelerde yabancı sınırının kaldırılmasının vizyonla mizyonla ilgisi yok. 5 + bilmemkaçlık düzende futbolun en ufak bir zevki kalmadı. 500 bin etmeyecek futbolcular 5 milyona satıldı. bütün bunlar bir çeşit domino etkisine sebep oldu ve sonuç olarak ülkede 2 sene futbol oynanmadı.

reyingler düşünce alarma geçilmesi kaçınılmaz oldu. hem yayıncı kuruluşun hem siyasilerin işine gelmezdi zira. 2 ay öncesinde 5 yabancıyı savunan adamlar, bir anda başımıza özgürlükçü kesildi. yabancı sınırı aniden, komple kaldırıldı.

- türk spor medyası: ne desem gg

- türk futbolcusu: görgüsüz, saygısız, tembel, kaba, gruplaşmacı ve cehaletten kırılan şahısların genel adı.

türk futbolunun yeniden para vermeye değer hale gelmesinin tek yolu, siyasilerin tamamen elini ayağını çekmesidir. gezi döneminden sonra bunun imkansız hale geldiğini düşünürsek, daha uzun bir süre tek kuruş harcamamak gerekiyor.

söz konusu bir süt markası olunca muhalif kesim kolayca boykot edebiliyorken, siyasetin arka bahçesi futbola para harcayan muhaliflerin sayısı şaşırtıcı düzeyde.