şükela:  tümü | bugün soru sor
  • elin avrupalısı, amerikalısı kendisi alıp dolduruyor benzinini, mazotunu. bizde hala "fulleyelim mi ağbi" diye araca tinerci gibi yaklaşan, bahşiş almak için numaradan cam silen, "yağına suyuna bakalım" gibi gereksiz isteklerde bulunan tipler mevcut. dünya'nın en işe yaramaz, en beleşçi mesleğidir bu. oldu olacak kahve otomatlarının başına da adam koyun.

edit: yahu siz ne ön yargılı oldunuz böyle lan fularlılar? biri arabası olmayan demiş, öbürü amerika avrupa görmemiş demiş. yahu konuya odaklansanıza siz. adam gibi karşı argümanınız varsa söyleyin, tartışalım beraber. ekmek götüremezmiş evine pompacılık olmazsa. ne alakası var? pompacı olmak için mi doğmuş adam? her şeye duygu sömürüsü yapmayın lan.

edit 2: bazı pompacı arkadaşlar alınmışlar bu entryme. onları tenzih ediyorum, benim bahsettiğim bu tiplerle bir çok kişi karşılaşmıştır. genelde bu tipler 'fiş lazım mı' diye sorduktan sonra olumlu cevap vermeniz halinde başka plakalara sizin üzerinizden fiş de keserler. mesleğini hakkıyla yapan arkadaşlarım üzülmesin ama yine de bu işin çok gereksiz bir meslek olduğu gerçeğini değiştirmiyor buradaki argümanların hiçbiri.
  • yüzme havuzlarında ki pompa odası gibi eğreti bir durum.
  • bizde herkes kendi deposunu doldursa avrupa'daki gibi; bir gecede pek çok pompayı sökerler istasyondaki tüm benzin, mazot ne varsa soyup soğana çevirirler. aynısını ben de düşündüm ama yok maalesef bizde yürümez o sistem.
  • elin amerikasını,avrupasını gormemiş adam beyanı,yabancı film seyrederek ogrenmek de bir yere kadar .
  • fazla niteliksiz iş gücü olmasından kaynaklanan durum. bunlar hep kötü eğitim sisteminden.
  • elin avrupa'sında amerika'sında turnike diye bir sistem de yok genel olarak. herkes düzgünce sıraya giriyor ve kendi parasını ödüyor herhangi bir turnike/geçit vb. bir şey olmadan. hadi bakalım sen bu sistemi türkiye'ye getir bak bakalım ne oluyor? :)
  • avrupa'da ve amerika'da olup türkiye'de olmayan o kadar şey var ki işsizliğin kol gezdiği ülkede işçi tasarrufu bildiğin züppeliktir. halbuki türkiye'den göçmen olarak amerika'ya gidenler ilk olarak pompacı oluyor lafı vardı bu yalan mıydı? hem ülke şartları düşünülmeli bu ülkede geçim sıkıntısı var jetonu delip hile yapan halka sahipsiz pompa bırakılamaz.
  • bel altı espri yapmaya geldim ama herkesin ciddi ciddi amerikan pompacılık sistemini tartıştığını görünce vazgeçtim lan.

güzel ve yalnız ülkemin muasır medeniyetler seviyesine gelmesi için, bu pompacılıktan vazgeçmeliyiz. amerika'da böyle değil azizim.
  • vatandaş bankamatikten 8 saatte para çekemiyor siz neler konuşuyorsunuz.

100 sene sonra konuşmalıyız bunları ey cicikuşlar.
  • trafik müşavirlerine "muameleci" deniyor mesela. sorun mesleğin adında değil, bize her şeyin seksi çağrıştırmasında.