şükela:  tümü | bugün
  • bizde herkes kendi deposunu doldursa avrupa'daki gibi; bir gecede pek çok pompayı sökerler istasyondaki tüm benzin, mazot ne varsa soyup soğana çevirirler. aynısını ben de düşündüm ama yok maalesef bizde yürümez o sistem.
  • fazla niteliksiz iş gücü olmasından kaynaklanan durum. bunlar hep kötü eğitim sisteminden.
  • elin avrupa'sında amerika'sında turnike diye bir sistem de yok genel olarak. herkes düzgünce sıraya giriyor ve kendi parasını ödüyor herhangi bir turnike/geçit vb. bir şey olmadan. hadi bakalım sen bu sistemi türkiye'ye getir bak bakalım ne oluyor? :)
  • avrupa'da ve amerika'da olup türkiye'de olmayan o kadar şey var ki işsizliğin kol gezdiği ülkede işçi tasarrufu bildiğin züppeliktir. halbuki türkiye'den göçmen olarak amerika'ya gidenler ilk olarak pompacı oluyor lafı vardı bu yalan mıydı? hem ülke şartları düşünülmeli bu ülkede geçim sıkıntısı var jetonu delip hile yapan halka sahipsiz pompa bırakılamaz.
  • bel altı espri yapmaya geldim ama herkesin ciddi ciddi amerikan pompacılık sistemini tartıştığını görünce vazgeçtim lan.

güzel ve yalnız ülkemin muasır medeniyetler seviyesine gelmesi için, bu pompacılıktan vazgeçmeliyiz. amerika'da böyle değil azizim.
  • vatandaş bankamatikten 8 saatte para çekemiyor siz neler konuşuyorsunuz.

100 sene sonra konuşmalıyız bunları ey cicikuşlar.
  • trafik müşavirlerine "muameleci" deniyor mesela. sorun mesleğin adında değil, bize her şeyin seksi çağrıştırmasında.
  • bankamatikten çekeceği 50 lira için 15 dakika debelenenleri hatırlayıp, 50 liralık benzin almaya kalkanların işlerini ne kadar sürede bitirebileceklerini düşündüm ve pompacılığın son derece gerekli bir meslek olduğuna karar verdim.

tanım: ilelebet devam etmesi ülkemiz açısından bir zaruret olarak görülmesi gereken bir durumdur.
  • kimsenin ekmeğini kazanmasına engel olmak gibi bir niyetim olmamakla birlikte bir pompacılığı bir de fast food zincirlerinde harıl harıl boş tepsi ve yemek çöpleri toplayanları yasaklamamız gerektiğini düşünüyorum. tabii bu tarz boş işlerin olduğu bu memlekette istihdam ihtiyacının arşa değdiğini düşünürsek çok zor.

belediyelerin mevsimlik işçi alıp iki maaşa istihdam yarattığı, işsizlik rakamlarının o şekilde düşürüldüğü memleket burası. bir fıkra vardı, içeriğini hatırlamıyorum ama istihdam yaratmak için bir kişiye çukur kazdırıp diğerine doldurtuyorlardı. öyle bir memleket burası.

fıkrayı hatırlarsam editleyeceğim.
  • gecenin ayazında ekmek parası için çalışan insanlarla dalga geçen;adi şerefsiz,pis pezevenk herifin açtığı başlık.engelledim gitti.
hesabın var mı? giriş yap